• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Poznaliśmy wyniki głosowania nad Budżetem Obywatelskim (..)

Poznaliśmy wyniki głosowania nad Budżetem Obywatelskim 2022

7 Września 2021

Prace dotyczące Budżetu Obywatelskiego na rok 2022 powoli dobiegają końca. W ubiegłą niedzielę zakończyło się głosowanie nad propozycjami projektów, a w dniu dzisiejszym poznaliśmy rozstrzygnięcie.

Przypomnijmy, że w pierwszym etapie Budżetu Obywatelskiego składane były propozycje projektowe. Łącznie wpłynęło do Urzędu Miasta w Knurowie 14 wniosków, z czego 8 zostało pozytywnie zaopiniowanych przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego, a dokładnie 4 twarde i 4 miękkie.

Kolejnym etapem była prezentacja poszczególnych projektów oraz głosowanie przez mieszkańców na wybrane propozycje. Ten rok był przełomowy w realizacji Budżetu Obywatelskiego, za sprawą dwóch zmian. Pierwsza z nich dotyczyła zniesienia podziału na rejony, dzięki czemu mieszkańcy mogli głosować na wnioski z wszystkich części miasta bez względu na dzielnicę, w której zamieszkują. Druga zmiana dotyczyła wprowadzenia klasyfikacji wniosków na tak zwane „twarde” i „miękkie”, co w myśl regulaminu oznacza...

Pod pojęciem zadań „twardych” rozumie się zadanie inwestycyjne i remontowe dotyczące m.in. modernizacji, przebudowy, budowy nowych obiektów lub zakupu wyposażenia. Projekty te koncentrują się na sferze technologiczno-technicznej.

Zadanie „miękkie” to projekt o charakterze nieinwestycyjnym, w szczególności wydarzenie społeczne, kulturalne, edukacyjne, sportowe, warsztaty, seminaria lub szkolenia.

Kwota jaka została przeznaczona w ramach Budżetu Obywatelski Miasta Knurów na rok 2022 wynosi 1 004 000,00 złotych, z podziałem na:

  • 803 200,00 zł na realizacje projektów z kategorii zadań „twardych”;
  • 200 800,00 zł na realizacje projektów z kategorii zadań „miękkich”.

Zgodnie z protokołem wyników głosowania nad Budżetem Obywatelskim Gminy Knurów na 2022 rok przyjętym w dniu 7 września 2021 r., do realizacji zakwalifikowały się następujące projekty:

TWARDE

1. MODERNIZACJA PARKU NOT W SZCZYGŁOWICACH 757 000,00 zł

2. SKWER DLA AKTYWNYCH 30 000,00 zł

MIĘKKIE

1. „ART FEST” - FESTIWAL SZTUK W KNUROWIE 150 000,00 zł

2. WIOSNA I JESIEŃ Z FESTYNEM I KOSZYKÓWKĄ W SZCZYGŁOWICACH 50 000,00 zł

 

 

Wyniki głosowania oraz istotne statystyki dostępne są pod poniższym linkiem:

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: NEWS
pdf 2021-09-07 protokół wyników głosowania BO.pdf
ilość pobrań: 433
protokół wyników głosowania BO.pdf 75.01KB zobacz

Podobne wiadomości:

do góry