• język migowy
  • BIP
  • EU

Propozycje na weekend

25 Października 2013

Na nadchodzące dni w Knurowie zaplanowano szereg wydarzeń kulturalnych i sportowych, na które serdecznie zapraszamy.

Jeszcze dzisiaj, tj. 25 października br. o godzinie 17:00 w Klubie Muzycznym Riders przy ul. Szpitalnej 8 odbędzie się koncert charytatywny "Pomagamy w rytmach hip-hopu".

Wydarzenie, nad którym patronat objęli Urząd Miasta Knurów, Starosta Powiatu Gliwickiego oraz Poseł na Sejm RP Jan Kaźmierczak, jest kolejnym etapem projektu "Społecznie Zakręceni", którego autorem i zarazem koordynatorem jest Emilia Kruszkiewicz - uczennica Technikum nr 1 w Knurowie i uczestniczka w projekcie Korba Fundacji Rozwoju Społecznego DEMOS z Krakowa.

Szczegóły na plakacie. Wstęp płatny: 5 zł.

Plakat

 

Ponadto kolejne dni dostarczą nam sporo sportowych emocji. Już w sobotę - 26 października br. na hali sportowej MOSiR w Szczygłowicach, przy ul. Górniczej 2 odbędą się walki w ramach Pucharu Polski Universal Fighting Rules Silesia Cup. Sobotnie zawody włączone zostały do kampanii przeciw narkotykom pn. "Łączy Nas Sport Nie Narkotyki".

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Knurów Adam Rams.

Zawody będą miały chrakter jednodniowy. Według informacji Organizatora, którym jest Stowarzyszenie Fight Club Knurów, podczas imprezy będzie można zobaczyć pokaz grupy tanecznej Show Dance z Knurowa oraz pokaz starożytnej sztuki walki Daito Ryu Aiki Ju Jiutsu w wykonaniu sekcji Yoshinkai Aikido z Knurowa. Honorowymi gośćmi imprezy będą Mistrzowie Świata i Europy UFR: Piotr Bąkowski i Łukasz Makarewicz.

Rozpoczęcie walk zaplanowano na godzinę 9:30.

 

Plakat

 

Dzień później - w niedzielę 27 października br. - również na hali sportowej MOSiR w Szczygłowicach odbędą się zawody Pucharu Śląska J23 i Seniorów oraz Mistrzostwa Śląska Juniorek i Juniorów do lat 18 w wyciskaniu sztangi leżąc. Zawody, którego Organizatorem jest UKS EUGEN z Knurowa, także zostały objęte patronatem honorowym Prezydenta Knurowa Adama Ramsa.

Zawody rozpoczną się o godzinie 11:00. Wstęp wolny.

do góry