• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Przeczesują sieć- szukają zaginionych

Przeczesują sieć- szukają zaginionych

20 Maja 2015

Stowarzyszenie Cztery Pory Roku (SCPR) z siedzibą w Knurowie poszukuje Wolontariuszy na stanowisko specjalisty ds. e-poszukiwań zaginionych osób w ramach Programu Bezpieczni w necie – bezpieczni w świecie. Celem pracy na tym stanowisku będzie pomoc w organizowaniu profesjonalnego wsparcia w poszukiwaniach zaginionych osób.

Osoby przyjęte do grona Wolontariuszy rozpoczną wykonywanie zadań od 1 października 2015 roku. Najpierw na okres próbny, który potrwa do 18 grudnia 2015 roku. Później istnieje możliwość przedłużenia wolontariatu od 7 stycznia 2016 roku (aktualizacja co 6 miesięcy).

Praca w formie wolontariatu odbywać się będzie po kilka godzin w ciągu miesiąca, elastycznie, około 15 – 30 minut w ciągu doby (o różnych porach) i polegać będzie na przeszukiwaniu internetu oraz portali społecznościowych w celu wyłapywania informacji i wiadomości o osobach uznanych za zaginione.

Przypomnijmy, że Program Bezpieczni w necie – bezpieczni w świecie realizowany jest pod hasłem: „U-Czyń Polskę bezpiecznym miejscem”, a jego misja to:  "Nadzieja, to nie tyle przekonanie, że coś się dobrze skończy, ile pewność, że coś ma sens, bez względu na to, jak się skończy" (Vaclav Havel).

Cele Programu to:

  • pomoc w poszukiwaniach zaginionych osób i wsparcie ich rodzin pod hasłem: ZAGINĄŁ - ZAGINĘŁA w POLSCE;
  • pomoc dzieciom krzywdzonym, wspieranie wszelkich form pomocy i inicjatyw zmierzających do zapobiegania i przeciwdziałania krzywdzeniu dzieci, jego skutkom oraz inne działania na rzecz ochrony praw dziecka pod hasłem: BEZPIECZNE SZKOŁY w KNUROWIE;
  • przeciwdziałanie mowie nienawiści pod hasłem: BEZ NIENAWIŚCI w POWIECIE GLIWICKIM.Zgłoszenia za pomocą formularza ofertowego, dostepnęgo na stronie www przyjmowane są do 31.07.2015 roku. Kandydaci będa indywidualnie informowani o decyzjach za pomocą wiadomości e-mail .Rekrutacją zajmuje się Nikola Witczak –  Konsultant ds. rekrutacji – w Dziale Rekrutacji SCPR. Kontakt: n.witczak@scpr.org.pl

udostępnij
do góry