• język migowy
  • BIP
  • EU

Sesja Rady Miasta

18 Maja 2021

W najbliższą środę 19 maja br. odbędzie się kolejna w 2021 roku sesja Rady Miasta Knurów. Sesja będzie miała charakter zwyczajny, a więc w porządku obrad oprócz projektów samych uchwał znajdą się jeszcze punkty dotyczące sprawozdania Prezydenta Miasta Knurów z działalności pomiędzy sesjami, przyjęcie protokołów z poprzednich sesji oraz ogłoszenia i informacje.

Najbliższa sesja odbędzie się ponownie w trybie zdalnym, co wynika z przepisów rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Radni obradować będą nad projektami 13 uchwał. Wśród nich wskazać można na projekty dotyczące określenia wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego oraz wzoru deklaracji o dodatkach gospodarstwa domowego za okres 3 miesięcy kalendarzowych. Określenie nowych wzorów wynika z nowelizacji ustawy o dodatkach mieszkaniowych.

Podczas sesji radni zajmą się również pakietem uchwał dotyczących bieżącej gospodarki finansowej gminy i związanych z nią niezbędnych przesunięć w budżecie miasta po stronie wydatkowej i dochodowej. W związku z powyższym planuje się zwiększenie wydatków między innymi na wsparcie związane z pandemią Covid-19 w kwestiach dopłat do czynszu, czy też realizację Programu „Wspieraj Seniora”.

Początek sesji o godzinie 11.00. Transmisję z sesji można oglądać na portalu eSesja.

Projekty wszystkich uchwał znajdują się tutaj.

Podobne wiadomości:

do góry