• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Spotkanie z mieszkańcami w sprawie gazyfikacji

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie gazyfikacji

5 Kwietnia 2018

W środę 4 kwietnia br. w Kinie Scena Kultura odbyło się spotkanie z mieszkańcami ulic: Wilsona, Niepodległości, obszaru ul. Wzgórze oraz Krywałdu i starych Szczygłowic z udziałem władz miasta oraz przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa.

Spotkanie poświęcone było planom rozwojowym spółki i związaną z tym kwestią planowanej rozbudowy sieci gazowej w tych rejonach miasta, które do tej pory nie posiadały przyłączy gazowych. Sprawa ta jest o tyle istotna dla tej części miasta, gdyż wiąże się z ewentualną decyzją właścicieli budynków mieszkalnych o zmianie sposobu ogrzewania i przejściem na ekologiczne systemy grzewcze. O bezpośrednim związku jakości powietrza z rodzajem i sposobem ogrzewania gospodarstw domowych mówił m.in. Prezydent Knurowa Adam Rams, który rozpoczął spotkanie. W dalszej części przedstawiciele spółki gazowniczej przedstawili mieszkańcom prezentację omawiającą aspekty techniczne i finansowe związane z budową linii zasilających (magistrali gazowniczych) oraz przyłączy gazowych. Po zakończeniu prezentacji zaproszeni mieszkańcy mogli zadawać pytania, które w większości dotyczyły czasu, oczekiwania na realizację inwestycji oraz konieczności dopasowania w czasie z punktu widzenia obowiązków ustawowych, które obligują posiadaczy tradycyjnych kotłów węglowych do zmiany sposobu ogrzewania.

Po spotkaniu zainteresowane osoby mogły pobrać przygotowane przez przedstawicieli Polskiej Spółki Gazownictwa ankiety, które po wypełnieniu będzie można złożyć w Urzędzie Miasta Knurów. Informacje pozyskane z ankiet, a dotyczące potencjalnej liczny mieszkańców zainteresowanych podłączeniem budynków do sieci gazowej, posłużą przedsiębiorstwu do sporządzenia szczegółowych planów rozbudowy infrastruktury gazowej.


Kliknij i pobierz ankietę

 

 

Prezydent Knurowa Adam Rams Rozpoczyna spotkanie

zainteresowani mieszkańcy

prezentacja Polskiej Spółki Gazownictwa

do góry