• język migowy
  • BIP
  • EU

Tour de Pologne

10 Maja 2017

Do wakacji zostało ok. 1,5 miesiąca. Tegoroczny wakacyjny wypoczynek w Knurowie, poza półkoloniami, relaksem na Kąpielisku „Leśne Zacisze” czy choćby spacerami i przejażdżkami rowerowymi po wytyczonych ścieżka, może uświetnić wielka międzynarodowa impreza sportowa jaką jest 74.Tour de Pologne.

Warto przypomnieć, że Tour de Pologne (pol. Wyścig dookoła Polski), to wieloetapowy szosowy wyścig kolarski, organizowany cyklicznie na terenie Polski, będący jedną z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce organizowanych regularnie.

Od wielu dni przedstawiciele Knurowa korespondowali z organizatorem wyścigu, Firmą Lang Team, w temacie przejazdu peletonu kolarzy po ulicach miasta, a także zorganizowaniu tzw. Premii Lotnej. W dniu dzisiejszym miało miejsce kluczowe spotkanie z przedstawicielami: Zarządu Miasta Knurów, Lang Team’u, Zarządu Dróg Powiatowych oraz służb porządkowych, tj. policji i straży miejskiej. Rozmawiano m.in. o dokładnym przebiegu trasy wyścigu, jej zabezpieczeniu, kwestiach porządkowych i organizacyjnych, a także analizowano warunki umowy.

Tegoroczny wyścig będzie miał miejsce w dniach 29.07 – 04.08.2017, natomiast planowany przejazd przez Knurów przypada na 1 sierpnia.

Na przestrzeni najbliższych dni zostanie podjęta ostateczna decyzja dotycząca udziału Knurowa w 74.Tour de Pologne, stanowiącego wyjątkowe wydarzenia dla miasta i jego mieszkańców.

do góry