• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Ulica Zwycięstwa przejdzie remont

Ulica Zwycięstwa przejdzie remont

11 Czerwca 2015

Przypomnijmy, że na ostatniej sesji Rady Miasta Knurów podjęte zostały niezbędne uchwały umożliwiające dokonanie przesunięć w budżecie miasta, efektem czego jest wygospodarowanie środków na remont ulicy Zwycięstwa.

To pierwszy krok w kierunku uruchomienia inwestycji, przedmiotem której będzie budowa nowego chodnika oraz wykonanie oświetlenia ulicznego na odcinku od skrzyżowania z ul.Rybnicką do posesji nr.17. Ponieważ ulica Zwycięstwa stanowi drogę wojewódzką nr. 924, Gmina Knurów podjęła starania, by w kosztach remontu partycypował właściciel, czyli Województwo Śląskie.

Efektem rozmów jest podpisane w dniu wczorajszym tj. w środę 10 czerwca br. porozumienia, na mocy którego Gmina oraz Województwo Śląskie sfinansują po połowie budowę chodnika, którego koszt szacunkowy wynosi 700 tysięcy złotych. Co więcej, w celu skoordynowania robót drogowych z wcześniej planowaną przebudową oświetlenia ulicznego w tym miejscu, miasto wykona nową sieć oświetleniową, której koszt szacowany jest na około 80 tysięcy złotych.

Aktualnie przygotowywana jest procedura przetargowa, która wyłoni wykonawcę obu zadań. Planowany termin rozpoczęcia prac to przełom III i IV kwartału bieżącego roku.

 

 

 

do góry