• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/W tym roku e-Pity zastępują dyżur Skarbówki w UM Knurów

W tym roku e-Pity zastępują dyżur Skarbówki w UM Knurów

24 Kwietnia 2019

Dzięki cyfryzacji Krajowej Administracji Skarbowej, podatnik nie jest już zobowiązany do samodzielnego wypełniania wniosków lub deklaracji. Zgodnie z przyjętą przez sejm nowelizacją przepisów, teraz to urząd skarbowy wypełnia zeznanie i udostępnia je podatnikowi na portalu podatkowym do wglądu i ewentualnego uzupełnienia.

Z przygotowanym zeznaniem podatkowym przez urząd skarbowy każdy może się zapoznać do 30 kwietnia 2019 roku na Portalu Podatkowym.

Z takiej możliwości rozliczenia PIT skorzystać będą mogli podatnicy, którzy rozliczają się:

  • indywidualnie,
  • razem z żoną/mężem,
  • w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci.


Ponieważ Krajowa Administracja Skarbowa wypełniać będzie zeznania podatkowe bazując na danych, które podatnik dostarczył w poprzednim roku, warto szczegółowo zapoznać się ze swoim PITem. W zależności od naszej decyzji, będzie można zweryfikować i zaakceptować przygotowane zeznanie bez zmian, co oznacza złożenie rocznego rozliczenia PIT, można także zmodyfikować PIT wybierając formę opodatkowania, wskazać gdzie chcemy przekazać 1 proc. podatku lub uzupełnić dane, których KAS nie posiada. W ostateczności, będzie można także odrzucić PIT przygotowanego przez Skarbówkę  i rozliczyć się samodzielnie.

W przypadku PIT-37 i PIT-38, jeśli nie zrobimy nic, wówczas z terminem upływu składania zeznań rocznych, Krajowa Administracja Skarbowa automatycznie zaakceptuje za nas zeznanie podatkowe.

udostępnij
do góry