• język migowy
  • BIP
  • EU

XII Knurowskie Dni Integracji

8 Września 2020

Plakat przedstawiający program dwunastych Knurowskich Dni IntegracjiW przyszłym tygodniu 16 września br. rozpocznie się dwunasta edycja Knurowskich Dni Integracji z osobami niepełnosprawnymi pod hasłem „Bądźmy Razem”.

W odróżnieniu do lat ubiegłych, tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się we wrześniu, a nie jak dotychczas w maju. Zmiana terminu została podyktowana dostosowaniem się do zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią koronawirusa.

W tym roku kolejny raz klucze do miasta przekazane zostaną uczestnikom, a wśród atrakcji przewidziano koncerty, spotkania, zawody sportowe, wystawy i wiele innych wydarzeń. Uroczyste otwarcie imprezy nastąpi w kinie Scena KULTURA, które zaplanowano na godzinę 17:00 – przewidziana jest również transmisja on-line na żywo na stronie Facebook Centrum Kultury w Knurowie.

Zwyczajowo patronat honorowy nad Knurowskimi Dniami Integracji objął Prezydent Miasta Knurów Adam Rams.

W środę w godzinach dopołudniowych zaplanowano olimpiadę sportowa „Bądźmy Razem”, dla podopiecznych knurowskich placówek statutowo zajmujących się osobami niepełnosprawnymi oraz dla uczniów knurowskich szkół integracyjnych, a w czwartek dwa spotkania adresowane głównie do młodzieży, z gośćmi honorowymi.

W piątkowe popołudnie przy Centrum Handlowym „Merkury” w centrum miasta odbędzie się plenerowa wystawa malarstwa Katarzyny Warachim.

W sobotę po południu przy arenie plenerowej w parku przy ulicy Ogana odbędzie się Integracyjny Festyn Rodzinny. W czasie festynu wystąpi Orkiestra KWK Knurów, a także Moniki Kuszyńskiej z zespołem.

Finał XII Knurowskich Dni Integracji będzie mieć wymiar duchowy. W niedzielę o godz. 10:30 w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej zostanie odprawiona msza św. dziękczynna w intencji uczestników i organizatorów. Natomiast wieczorem o godzinie 18:00, we wspomnianym wyżej kościele odbędzie się spektakl Polskiego Teatru Historii pt.: „Muzyczna opowieść o najważniejszych wydarzeniach naszego narodu”.

Szczegółowy plan XII Knurowskich Dni Integracji znajduje się na załączonym plakacie.

 

Podobne wiadomości:

do góry