• język migowy
  • BIP
  • EU

XII Parafialny Festyn Rodzinny

22 Sierpnia 2013

Jak co roku w sierpniu knurowska parafia Matki Bożej Częstochowskiej wraz z Wspólnotą Rodzin Domowego Kościoła organizują Parafialny Festyn Rodzinny.

Festyn odbędzie się już w najbliższą niedzielę, czyli 25 sierpnia br. na boisku przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 7.

Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 15:00. W programie festynu znajdują się zarówno atrakcje dla dzieci, jak i  dla dorosłych. Festyn rozpoczną gry i zabawy dla dzieci, po czym zaprezentowany zostanie pokaz zumby. Następnie o godzinie 16:00 na scenie pojawi się znana gwiazda polskiej estrady, Halina Frąckowiak. O godzinie 17:00 przed publicznością zaprezentuje się Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej. O godzinie 18:00  usłyszymy słowa pozdrowienia i powitania od ks. proboszcza Jana Buchty oraz zaproszonych gości. Kwadrans po godzinie 18-tej na scenie pojawi się dobrze znana knurowianom wokalistka -  Sylwia Lipka.  Następnie ze sceny usłyszymy gorące rytmy, do których wykonany zostanie pokaz tańca latynoamerykańskiego. Wieczór zakończy Szlagier Maszyna, ze śląską muzyką biesiadną.

Ponadto podczas festynu przeprowadzona zostanie loteria fantowa, będzie można skorzystać z małej gastronomii oraz uczestniczyć we wspólnej modlitwie.

O godzinie 20:30 odbędzie się losowanie nagród, wśród których znajdują się m. in. telewizor 32-calowy Philips, tablet, GPS, ciśnieniomierz elektroniczny oraz poduszka ortopedyczna, a także wiele innych.

Dochód z festynu, w tym z zakupu "cegiełek" zostanie przeznaczony m. in. na Parafialny Fundusz Stypendialny, z którego pochodzi wsparcie dla rodzin z parafii znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, a także na misje i dofinansowanie do wyjazdu rekolekcyjnego.

do góry