• język migowy
  • BIP
  • EU

XVIII Pielgrzymka Biegowa

12 Września 2023

W dniach 13-14 września odbędzie się XVIII Pielgrzymka Biegowa spod pomnika poległych górników KWK Wujek do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki zwana „Biegiem Pamięci Ku Czci Męczenników Stanu Wojennego”. Organizatorem jest: Społeczny Komitet Pamięci Górników KWK Wujek Poległych 16 Grudnia 1981r., NSZZ Solidarność, Samorząd Dla Mieszkańców Knurów.

Grupa biegaczy liczy ok. 20 osób, składać się będzie m.in. z wybranych knurowskich radnych, pracowników Urzędu Miasta Knurów, sportowców z naszego miasta, a także przedstawicieli sektora górniczego.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem m.in. Prezydenta Miasta Knurów Adama Ramsa.

Pielgrzymka rozpocznie się od mszy świętej odprawionej o godz. 7.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach Brynowie. Po mszy zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II. Następnie uczestnicy udadzą się pod pomnik Poległych Górników KWK Wujek. Pod pomnikiem odbędą się uroczystości zakończone złożeniem przez pielgrzymów symbolicznych dziewięciu róż.

W Jankach maratończycy ze śląska spotkają się z rowerzystami z warszawskiej oraz radomskiej Akcji Katolickiej. Natomiast na placu Wilsona połączą się z pielgrzymami grupy Warmińskiej by wspólnie dobiec do grobu bł. ks. Jerzego. Ostatnim akcentem tej pielgrzymki będzie wspólna modlitwa w kościele pw. Stanisława Kostki na Żoliborzu.

Biografia ks. Jerzego Popiełuszki została w szczegółach przedstawiona na dedykowanej stronie internetowej Instytutu Pamięci Narodowej - LINK

plakat informacyjny

Podobne wiadomości:

do góry