• język migowy
  • BIP
  • EU

XXIII WOŚP za nami

16 Stycznia 2015

Tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała na potrzeby oddziałów pediatrycznych i dziecięcych oddziałow onkologicznych, jak również dla wspomożenia geriatrii tak, aby także i ludzie starsi mogli dochodzić do zdrowia w godnych warunkach.

Zebrane pieniądze pozwolą doposażyć dziecięce oddziały klinik wyspecjalizowanych w takich dziedzinach jak m.in.: onkologia, kardiochirurgia, pulmonologia oraz reumatologia, w urządzenia i sprzęt diagnostyczny oraz podnoszący standard opieki nad najmłodszymi pacjentami. Podobnie jak przed rokiem, deklarowany jest także zakup sprzętu dla wszystkich nowopowstających oddziałów geriatrycznych, oraz już tych istniejących.  

W niedzielę od wczesnych godzin porannych, pięćdziesięcioosobowa grupa wolontariuszy kwestowała na ulicach Knurowa w 4-5 osobowych grupach. Ze względów bezpieczeństwa każdej grupie towarzyszyła osoba dorosła. Wolontariusze poza serduszkami wręczali także kalendarze osobom, które wrzuciły do puszki kwotę przynajmniej 10 zł.

W Knurowie zebrano dokładnie 25 406,51 zł

Jak co roku, Centrum Kultury w Knurowie przygotowało imprezy towarzyszące zbiórce pieniędzy. Tegoroczny, knurowski koncert WOŚP rozpoczął się w niedzielę o godzinie 15:00 w Szczygłowickim DOMU KULTURY.

Zgodnie z programem imprezy, w następujących po sobie blokach na scenie koncertowej zaprezentowały się lokalne formacje muzyczne i zespoły taneczne ćwiczące pod skrzydłami Centrum Kultury w Knurowie. Nieco później niż pierwotnie planowano (godz. 20.00) zapalone zostało także światełko do nieba.

Nad całością akcji czuwał Sztab Główny, mieszczący się w Kinie Scena KULTURA.

 

 

Dom Kultury gościł uczestników tegorocznego Finału WOŚP (fot.Centrum Kultury)

 


udostępnij
do góry