• język migowy
  • BIP
  • EU

XXIV WOŚP za nami

12 Stycznia 2016

Tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała na potrzeby zakupu urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W całym kraju, również i w Knurowie, w niedzielę 10 stycznia trwała zbiórka pieniędzy, odbywały się licytacje przedmiotów przekazanych przez darczyńców oraz koncerty i wydarzenia kulturalne. 

W naszym mieście, od wczesnych godzin porannych, pięćdziesięcioosobowa grupa wolontariuszy kwestowała na ulicach w 4-5 osobowych grupach. Ze względów bezpieczeństwa każdej grupie towarzyszyła osoba dorosła.

Zebrano łącznie 32 784,97 zł, co daje wynik o ponad 7 tysięcy lepszy w porównaniu do roku ubiegłego.

 

Tradycyjnie już Centrum Kultury w Knurowie przygotowało imprezy towarzyszące zbiórce pieniędzy. Tegoroczny, knurowski koncert WOŚP rozpoczął się w niedzielę o godzinie 15:00 w Szczygłowickim DOMU KULTURY.

Zgodnie z programem imprezy, w następujących po sobie blokach na scenie koncertowej zaprezentowały się lokalne formacje muzyczne i zespoły ćwiczące pod skrzydłami Centrum Kultury w Knurowie. Przeprowadzona została też licytacja przedmiotów i gadżetów z logo 24 finału WOŚP. Dokładnie o godz. 20.00 każdy z uczestników zapalił symboliczne światełko do nieba.

Nad całością akcji czuwał Sztab Główny, mieszczący się w Kinie Scena KULTURA, któremu w sprawach organizacyjnych pomagały takie instytucje i stowarzyszenia jak: Klub Honorowych Dawców Krwi im. dr F.Ogana, Straż Miejska w Knurowie oraz Policja.

 

Dom Kultury gościł uczestników tegorocznego Finału WOŚP (fot. Tygodnik ,,Przegląd Lokalny")

                                    

Sztab Główny XXIV Finału WOŚP podczas liczenia zebranych pieniędzy (fot. Tygodnik ,,Przegląd Lokalny") 

 

 udostępnij
do góry