• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Zbiórka odpadów przynosi efekty.

Zbiórka odpadów przynosi efekty.

28 Października 2010
Zbiórka odpadów przynosi efekty.

Przeprowadzona w czerwcu oraz we wrześniu 2010r. zbiórka odpadów niebezpiecznych przez specjalny samochód -Mobilny Punkt Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych, została zakończona i podsumowana.
Podczas dwóch trzydniowych akcji, odebrano 8329 kg odpadów, w tym między innymi 5 911 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, 1 510 kg zużytych farb, tuszy i żywic, 209 kg baterii i akumulatorów.

Podobnie jak w roku ubiegłym, odbiór został zorganizowany przez Urząd Miasta na zlecenie którego akcję przeprowadziła firma PTS ALBA z Chorzowa.

Odbiór prowadzony był wśród mieszkańców bezpłatnie, a cały koszt akcji sfinansowany został z budżetu miasta.

Przypomnijmy, iż jeszcze w tym miesiącu (15-18 listopada) mieszkańcy będą mogli pozbywać się odpadów wielkogabarytowych, czyli wszelkiego rodzaju odpadów o masie lub wymiarach uniemożliwiających lub utrudniających ich gromadzenie w pojemnikach do zbiórki odpadów komunalnych, dzięki czemu na miejsce utylizacji trafi wiele niepotrzebnych już nikomu meblościanek, wersalek, pralek czy też dywanów.

Jak zapewniają pracownicy tut. Wydziału Gospodarki Komulanej, Restrukturyzacji i Ochrony Środowiska UM Knurów, w przyszłym roku podobne zbiórki będą na pewno kontynuowane. Oprócz środowiska naturalnego skorzystają na tym wszyscy: właściciele niechcianych sprzętów, którzy pozbędą się kłopotu, służby utrzymujące czystość w mieście oraz my sami, nikt przecież nie lubi widoku zalegających na śmietnikach zużytych sprzętów i elementów wyposażenia domu.

udostępnij
do góry