• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Zbiórka żywności dla potrzebujących ludzi

Zbiórka żywności dla potrzebujących ludzi

25 Listopada 2016

W dniach 25-27 listopada na terenie Knurowa, w sklepach Tesco i Lidl będzie miała miejsce tak zwana 20 świąteczna zbiórka żywności dla potrzebujących ludzi.

Akcja ma charakter ogólnopolski i jest prowadzona w 3500 sklepach, 500 miejscowościach i przez 50 tys. wolontariuszy. Organizator akcji, czyli Banki Żywności, któremu przyświeca idea że nikt nie może zostać bez jedzenia na święta, zachęca do przekazywania produktów spożywczych.
W tym roku Bankom Żywności bardzo zależy na następujących produktach: oleju, cukrze, przetworach warzywnych i owocowych, słodyczach, konserwach, mące i bakaliach. – W tym roku Świąteczna Zbiórka Żywności odbywać się będzie pod hasłem „Dodaj Świętom Smaku. Każdy zasługuje na wyjątkowe Święta”. Podzielenie się jedzeniem to najpiękniejszy, codzienny gest, który świadczy o tym, jak bardzo zależy nam na innych. A chęć, by ci inni mieli równie wspaniałe święta co my sami, to dowód, że Polacy wiedzą co znaczy empatia – tłumaczy Anna Kołnierzak z Federacji Polskich Banków Żywności, która przez wiele lat była wolontariuszką właśnie podczas Świątecznej Zbiórki Żywności. 
Świąteczna Zbiórka Żywności będzie prowadzona również w Internecie pod adresem www.charytatywni.allegro.pl  – potrwa od 25 listopada aż do 31 grudnia. Wszystkie szczegóły na temat Banków Żywności oraz Świątecznej Zbiórki Żywności czekają na stronie www.bankizywnosci.pl. Można tam znaleźć też listę sklepów, w których będzie prowadzona zbiórka.

 

do góry