• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/27 Finał WOŚP w cieniu tragedii

27 Finał WOŚP w cieniu tragedii

16 Stycznia 2019

Niestety, 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapamiętamy głównie z powodu tragedii, jaka wydzarzyła się w Gdańsku i śmierci prezydenta miasta Pawła Adamowicza w wynku ataku nożownika. Tym niemniej, z kronikarskiego obowiązku, odnotujmy wyniki finału w Knurowie.

Celem tegorocznego finału było pozyskanie środków na zakup sprzętu dla szpitalnych oddziałów dziecięcych. Od wczesnych godzin porannych, w niedzielę 13 stycznia br. grupy wolontariuszy kwestowały na ulicach naszego miasta. Koordynatorem akcji, podobnie jak w latach ubiegłych, było Centrum Kultury w Knurowie, które pełniło rolę lokalnego sztabu. Organizatorom knurowskiego finału pośpieszyły z pomocą lokalne organizacje pozarządowe i firmy na czele z Oddziałem Miejskim WOPR, Klubem Honorowych Dawców Krwi HDK oraz Restauracją „Gwarek”. Sponsorami tegorocznego finału był Producent przyczep WIOLA, Firma Handlowo-Usługowa „U Marysi”, Restauracja „Barbórka” oraz Agencja Reklamowa OFERTA.

 

Zebrano łącznie 35 899,85 zł, czyli niemal tyle samo, ile w roku ubiegłym.

 

Oprócz zbiórki pieniędzy, począwszy od godziny 15:00 na estradzie plenerowej przy ul.1-go Maja zaprezentowały się lokalne formacje muzyczne i zespoły współpracujące z CK w Knurowie. Przeprowadzona została też licytacja przedmiotów i gadżetów z logo 27 finału WOŚP. Dokładnie o godz. 20.00 zaplanowane zostało symboliczne światełko do nieba. Niestety, w tym samym czasie doszło do tragicznych wydarzeń w Gdańsku, które odbiły się echem po całym świecie i wstrząsnęły opinią publiczną.

Decyzją Prezydenta RP Andrzeja Dudy ogłoszono żałobę narodową, która trwać będzie od piątku 18 stycznia 2019r.od godziny 17.00 do soboty dnia następnego, do godziny 19.00

 

 Tragicznie zmarły prezydent Gdańska Paweł Adamowicz  (1965- 2019) fot. zasoby internetowe

 


 

udostępnij
do góry