• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/35-lecie Miejskiego Przedszkola nr 12

35-lecie Miejskiego Przedszkola nr 12

19 Października 2023

Patrząc na zdjęcia, widzimy niewinną młodość w osobach przedszkolaków, jednak to już 35 lat!

Właśnie tyle liczy sobie placówka, która przez lata działalności rozpoczynała proces edukacji wśród wielu pokoleń mieszkańców Knurowa.

Miejskie Przedszkole nr 12 pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. Zapewnia dzieciom możliwość wspólnej zabawy i nauki w warunkach bezpiecznych, przyjaznych i dostosowanych do ich potrzeb rozwojowych. Placówka posiada wykwalifikowaną Kadrę Pedagogiczną, która systematycznie uzupełnia i podnosi swoje kwalifikacje oraz stopnie awansu zawodowego.

Podczas uroczystości zaproszeni goście mogli podziwiać kunszt artystyczny absolwentki tejże placówki, a mianowicie solistki Marty Pagacz-Janik. Następnie na scenie zaprezentowali się najmłodsi podopieczni przedszkola, a ich występ został zwieńczony gromkimi brawami.
Nie zabrakło także powrotu do przeszłości, gdzie za pomocą prezentacji starych fotografii mogliśmy poznać w telegraficznym skrócie historię Miejskiego Przedszkola nr 12 oraz jak przez lata rozwijała się placówka na terenie miasta. Wspomniano również o sukcesach, nagrodach, ciekawostkach i wydarzeniach, które miały miejsce przez ostatnie 35-lat.

Zastępca Prezydenta Miasta Piotr Surówka wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Tomaszem Rzepą wręczyli obecnej Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 12 Pani Monice Kocjan bukiet kwiatów oraz symbolicznego Króla Maciusia I na pamiątkę tego pięknego jubileuszu. Nagrodzono także osoby, które niegdyś zarządzały przedszkolem, a wśród nich nie mogło zabraknąć Janiny Wochnik, która dostąpiła zaszczytu otwarcia placówki w 1988 roku i była jej pierwszym Dyrektorem.

Źródło: iKnurow.pl

do góry