• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/705 Dni Knurowa już w ten weekend!

705 Dni Knurowa już w ten weekend!

15 Czerwca 2010

705 Dni Knurowa już w ten weekend!

Tegoroczne obchody zaplanowano na najbliższą sobotę i niedzielę 19 - 20 czerwca. Główne imprezy odbędą się na Placu 700-lecia w rejonie ul. Aleja Lipowa, przy czym rozpoczęcie nastąpi o godz. 16:00. W półtoragodzinnym bloku zaprezentują się zespoły muzyczne działające przy Centrum Kultury. Następnie, od godz.17:30 wystąpią tacy wykonawcy jak Cropla, Jumbo Africa, czy kabaret Afera, które będą starały się rozgrzać zgromadzoną publiczność przed koncertem głównej gwiazdy wieczoru. A w tym roku będzie nią zespół "PERFECT”, który rusza o godz. 21:30. Po koncercie zespołu Grzegorza Markowskiego, w czasie którego muzycy wykonają znane i lubiane przeboje, zapraszamy na widowiskowy pokaz sztucznych ogni.

Kolejny dzień obchodów również obfitować będzie w atrakcje.

Artystyczna część niedzielnych Dni Knurowa rozpocznie się o godz. 16:00 na Placu 700-lecia, gdzie zaprezentują się kolejne zespoły muzyczne działające pod patronatem knurowskiego Centrum Kultury oraz Fabryka Tańca Szalone Łobuzy i Lucky Star. O godz. 18:30 na scenie pojawi się zespół Gipsy Band, a o 20:00, ku uciesze miłosników muzyki biesiadnej, wystąpi Damian Holecki. Gwoździem programu niedzielnych uroczystości będzie występ Rewii V6, której występ to nie tylko pełne przepychu stroje, blask kryształów, kolorowe pióra, Can Can i piękne tancerki, to także najbardziej znane przeboje produkcji musicalowych oraz największe szlagiery muzyki popularnej w wykonaniu znakomitych wokalistów.

Uzupełnieniem części artystycznej będą różnego rodzaju konkursy, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Najmłodsi będą mogli skorzystać z wesołego miasteczka z karuzelami i dmuchanymi zamkami, a nieco starsi sprawdzić swoją odwagę na bungee. Dla miłośników motoryzacji przygotowano w sobotę nie lada atrakcję w postaci parady motocykli ulicami miasta, która zakończy się pokazem na Placu 700-lecia. Ponadto w sobotę będzie można zwiedzić wioskę rycerską oraz przyjrzeć się pokazom sztuki rycerskiej. Natomiast w niedzielę zaprezentowana zostanie sztuka lepienia garnków z gliny.

Dniom Knurowa towarzyszyć będą także liczne imprezy sportowe. Wśród nich warto wymienić zawody wędkarskie o Puchar Prezydenta Miasta Adama Ramsa (niedziela - Staw „Jaskinia” w Szczygłowicach, godz: 7:00; Staw „Moczury” w Knurowie, godz: 7:00). Hala sportowa MOSiR o godzinie 9:00 w niedzielę, będzie areną zmagań w piłce siatkowej dziewcząt, które walczyć będą o Puchar Prezydenta Miasta Knurów. Miłośnicy piłki siatkowej będą mogli także kibicować, podczas turnieju eliminacyjnego VII Regionalnych Mistrzostw Miast Śląska w Siatkówce Plażowej Mężczyzn, który odbędzie się w sobotę na Kąpielisku Leśnym "Zacisze". W niedzielne przedpołudnie na kompleksie boisk sportowych Orlik 2012, o godz: 11:00 odbędzie się finał turnieju piłki nożnej Orlik Cup 2010.


<span >Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.

<span >

udostępnij
do góry