• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Aleja Platanów nabiera kształtów

Aleja Platanów nabiera kształtów

18 Października 2017

Przecinający osiedle Wojska Polskiego II ciąg pieszy, obiegowo nazywany Aleją Platanów, przechodzi gruntowną modernizację. Ten popularny wśród mieszkańców trakt komunikacyjny, łączący ulicę Szpitalną z ulicą 1-go Maja, otrzyma zupełnie nowy wygląd i jakość.

W ramach inwestycji zleconej przez knurowski Urząd Miasta, wykonawca robót tj. firma PRUiM S.A. z Gliwic, po wykonaniu podbudowy układać będzie warstwę wierzchnią. Składać się ona będzie z ciągu pieszego wykonanego z płytek betonowych typu Umbriano oraz asfaltowej ścieżki rowerowej. W ramach prac powstanie też nowe oświetlenie z nowoczesnymi oprawami ledowymi, wzdłuż alei pojawią się ławki i kosze na śmieci, a całość uzupełniona zostanie nasadzeniami z drzew i krzewów, w tym platanami, nawiązującymi do nieoficjalnej nazwy tego miejsca.

Projekt przebudowy alei obejmuje też wykonanie nowego placu zabaw z zestawem sprawnościowym, bujanymi figurami oraz elementami do wspinania dla najmłodszych.

Jak deklaruje wykonawca robót, prace powinny zakończyć się w listopadzie bieżącego roku. Łączny koszt inwestycji wynosi 2 440 000 zł i finansowany jest z budżetu miasta.

 

 

do góry