• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/„Bezpieczni” są już dwa lata

„Bezpieczni” są już dwa lata

2 Lipca 2014

Przypadająca w dniu 1 lipca druga rocznica funkcjonowania Programu Bezpieczni w necie - bezpieczni w świecie, stała się okazją do spotkania z jednostkami Straży Miejskiej Knurowa i Tychów oraz z przedstawicielami Policji z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach, Komendy Miejskiej z Tychów i Katowic oraz Komisariatów z Knurowa, Pyskowic i Czerwionki– Leszczyn.

Celem spotkania było omówienia możliwości zacieśnienia współpracy i form pomocy ze strony wolontariuszy i lokalnych środowisk społecznych przy poszukiwaniach osób zaginionych na terenie województwa śląskiego. Stowarzyszenie, które realizuje Program w naszym mieście, podzieliło się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami zebranymi podczas poszukiwań osób zaginionych, wymieniając i pokrótce opisując sprawy z minionych dwóch lat.

W dalszej części konferencji zebrani goście mieli okazję do swobodnej dyskusji na tematy związane z bezpieczeństwem nie tylko w internecie, ale także w przestrzeni publicznej i w życiu codziennym.

Niejako przy okazji spotkania, Knurów odwiedził Ambasador Programu Bezpieczni w necie – bezpieczni w świecie - Krzysztof Rutkowski, właściciel biura detektywistycznego z Łodzi.

Przypomnijmy, że Program Bezpieczni w necie – bezpieczni w świecie realizowany jest pod hasłem: „U-Czyń Polskę bezpiecznym miejscem”, a jego misja to:  "Nadzieja, to nie tyle przekonanie, że coś się dobrze skończy, ile pewność, że coś ma sens, bez względu na to, jak się skończy" (Vaclav Havel).

Cele Programu to:

  • pomoc w poszukiwaniach zaginionych osób i wsparcie ich rodzin pod hasłem: ZAGINĄŁ - ZAGINĘŁA w POLSCE;
  • pomoc dzieciom krzywdzonym, wspieranie wszelkich form pomocy i inicjatyw zmierzających do zapobiegania i przeciwdziałania krzywdzeniu dzieci, jego skutkom oraz inne działania na rzecz ochrony praw dziecka pod hasłem: BEZPIECZNE SZKOŁY w KNUROWIE;
  • przeciwdziałanie mowie nienawiści pod hasłem: BEZ NIENAWIŚCI w POWIECIE GLIWICKIM.


Dotychczasowe i aktualne informacje znajdują się na portalu społecznościowym Facebook,  a niebawem będzie aktywna strona internetowa o adresie: www.bezpieczni.info

zaproszeni goście podczas konferencji

 

 

udostępnij
do góry