• język migowy
  • BIP
  • EU

Bezpłatna mammografia

4 Stycznia 2021

W ślad za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pn. Planuję Długie Życie, zapraszamy na pierwsze w 2021 roku bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się we wtorek 12 stycznia br. w Knurowie.

Mobilna pracownia mammograficzna firmy LUX MED, która od lat organizuje tego typu badania, będzie do dyspozycji Pań w godzinach od 10.00 do 17.00 na parkingu za Ratuszem przy ul.Niepodległości 7.

Do badania uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi, a także nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego. Mammografia trwać będzie jedynie kilka minut i polegać będzie na zrobieniu kilku zdjęć rentgenowskich. Pozwala to na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Uprzejmie prosi się o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu +58 666 24 44 lub za pomocą formularza on-line na stronie http://www.mammo.pl/formularz.

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty, a na same badanie -  zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii. Z uwagi na epidemię COVID-19, badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk. 

Mammobus firmy LUX MED

Podobne wiadomości:

do góry