• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Szkolna kotłownia przejdzie metamorfozę

Szkolna kotłownia przejdzie metamorfozę

30 Grudnia 2020

W chwili obecnej,  jedynym źródłem ciepła w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 1 w Knurowie jest kotłownia węglowa, która zasila w energię  centralne ogrzewanie i system ciepłej wody użytkowej. Pod każdym względem, i to zarówno środowiskowym jak i technicznym, jest to jednak technologia przestarzała, negatywnie oddziałująca na jakośc powietrza, którym wszyscy oddychamy.

Dlatego też w planach budżetowych na 2021 rok znalazło się zadanie, polegające na zakupie i montażu dwóch kotłów gazowych o mocy 110 kW każdy, które zastąpią dotychczasowy węgiel. Prace budowlano-montazowe poprzedzi wykonanie m.in. ekspertyzy technicznej stanu bezpieczeństwa przeciwpożarowego, opracowanie dokumentacji budowlanej i związanej z przyłączeniem urządzeń do sieci gazowej, roboty rozbiórkowe oraz dostosowanie istniejącej instalacjii elektrycznej do planowanego montażu urządzeń gazowych.

Przewidywana data wykonania instalacji gazowej wyznaczona została na dzień 30 września 2021 r., a łączne koszty wyniosą ok. 200 000 zł.

Inwestycja zgłoszona zostanie do Programu Ograniczenia Niskiej Emisji (PONE) Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii celem uzyskania  dofinansowania do zadania.

Jeżeli nic nie pokrzyzuje planów, w przyszłym roku do termomodernizowanych budynków na III Kolonii, w których udało sie zlikwidować zjawisko niskiej emisji, dołączy budynek szkoły z nowoczesną, zautomatyzowaną i bezpieczną kotłownią gazową.

Instalacja gazowa w budynku CWIS przy ul.Dworcowej 33 w Knurowie

Podobne wiadomości:

do góry