• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Boisko piłkarskie przy MSP 9 i MG 3

Boisko piłkarskie przy MSP 9 i MG 3

8 Listopada 2010
Pełnowymiarowe boisko piłkarskie przy MSP 9 i MG 3

Już za tydzień - w następny poniedziałek 15 listopada nastąpi uroczyste oddanie do użytku nowo wybudowanego boiska piłkarskiego ze sztuczną murawą, które wzbogaci kompleks sportowy Orlik 2012 przy Alei Lipowej w Knurowie. Lokalizacja boiska nie jest przypadkowa. Gmina, mając na uwadze bezpośrednie sąsiedztwo dwóch, dużych osiedli mieszkaniowych, już od kilku lat stara się sukcesywnie rozbudowywać kompleks obiektów sportowych w tej części miasta.

W  ślad za kompleksem boisk sportowych, wybudowanych w ramach rządowego programu Orlik 2012 oraz sezonowego lodowiska, którego koszt budowy współfinansowała Unia Europejska, mieszkańcy miasta będą mogli korzystać z  kompletnego boiska do piłki nożnej wraz  z wyposażeniem.

Boisko z nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach pola gry 50 x 90 metrów wraz z placem treningowym o wym. 20 x 23 metry posiadać będzie ogrodzenie panelowe, 8- i 6-metrowe piłkochwyty oraz 24 projektory rozmieszczone na sześciu masztach stalowych o wysokości 12 metrów. Całośc uzupełnią ciągi piesze z kostki betonowej, bramy od strony Alei Lipowej i ul.Ułanów  oraz drobne nasadzenia w ramach rekultywacji terenów zielonych.

Na terenie obiektu będzie miejsce do gry w siatkonogę, siaktówkę plażową i beach soccer, czyli plażową piłkę nożną. Dodatkowym wyposażeniem jest 5 bramek przenośnych o wymiarach 2x5 metrów.

Wykonawcą inwestycji jest firma Polcourt S.A. z Warszawy.
Koszt inwestycji wynosi ok. 1,7 mln zł i sfinansowany został ze środków budżetu miasta.

Budowa boiska przy MSP 9 i MG 3 - stan na dzień 04.11.2010 r. (fot. UM Knurów)

Zdjęcie lotnicze - teren budowy boiska (fot. Archiwum UM)

  

do góry