• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

10 Listopada 2010
Obchody Święta Niepodległości

W całym kraju trwają przygotowania do uroczystych obchodów 92. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w większości miast zaplanowano uroczyste składanie kwiatów i wieńców, pod pomnikami upamiętaniającymi zryw niepodległościowy, msze okolicznościowe, a także imprezy i spotkania patriotyczne.

Również w Knurowie przygotowany został na ten dzień program obchodów. Dokładnie o godzinie 11:00 w Kościele pw. Świętych Cyryla i Metodego w Knurowie rozpocznie się  msza święta w intencji Ojczyzny, wzbogaci ją występ Chóru Kameralnego Slavica Musa.

Po nabożeństwie nastąpi uroczysty przemarsz  delegacji i pocztów sztandarowych zakładów pracy, instytucji i stowarzyszeń, a także przedstawicieli samorządu terytorialnego pod pomnik Powstańców Śląskich przy ul. Dworcowej. Składanie wieńców i kwiatów poprzedzi odegranie przez  Orkiestrę Dętą KWK "Knurów" hymnu narodowego oraz złożenie uroczystego ślubowania przez uczniów klasy mundurowej, która od roku bieżącego istnieje w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie.

Oficjalne uroczystości poprzedzi Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Tomasza Pasławskiego. Wydarzenie to, nad którym patronat honorowy objął Prezydent Miasta Adam Rams, odbędzie się w dniu dzisiejszym - 10 listopada - w Kościele pw. Świętych Cyryla i Metodego w Knurowie o godzienie 18:45, na które serdecznie zapraszamy.

 

udostępnij
do góry