• język migowy
  • BIP
  • EU

Boks na najwyższym poziomie

13 Lutego 2020

Podczas dzisiejszego popołudnia gabinet Prezydenta Knurowa odwiedziło troje znamienitych gości z Polskiego Związku Bokserskiego. W spotkaniu z Panem Adamem Ramsem i jego zastępcą Piotrem Surówką udział wzięli Grzegorz Nowaczek (Prezes PZB), Maciej Demel (V-ce Prezes PZB) oraz Mieczysław Gołąb (Członek Zarządu PZB).

Przedstawiciele krajowego boksu poprzez swoją wizytę chcieli osobiście podziękować władzom Knurowa, dotychczasowej współpracy w dziedzinie rozwoju tej dyscypliny sportu w swoim mieście, czego efektem są wybitne sukcesy zawodników na ringach w Polsce, Europie a także Świecie.

Wspomniano sukcesy takich zawodników jak Damian Durkacz, Oskar Safarin czy Oliwier Zamojski, którzy już teraz mogą pochwalić się tytułami mistrzowskimi, a także mają przed sobą ambitne plany związane z karierą bokserską. Doceniono również wieloletnie tradycje związane z boksem w Knurowie.

Członkowie Zarządu Polskiego Związku Bokserskiego wyrazili swoją nadzieję na kontynuowanie tej efektywnej współpracy miasta z klubami szkolącymi bokserów, dzięki czemu polski sport zyskuje świetnie wyszkolonych reprezentantów kraju na arenach międzynarodowych, jak również stwarza to szansę na zorganizowanie w naszym mieście meczy bokserskich na najwyższym poziomie.

Po spotkaniu, goście Prezydenta udzielili wywiadu redaktorowi sportowemu „Przeglądu Lokalnego” - Piotrowi Skorupie.

Od lewej: Piotr Surówka, Mieczysław Gołąb, Adam Rams, Grzegorz Nowaczek, Maciej Demel

udostępnij
do góry