• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Budżet Obywatelski dla woj. śląskiego

Budżet Obywatelski dla woj. śląskiego

25 Lutego 2020

II edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego rozpocznie się od cyklu spotkań z mieszkańcami regionu oraz kampanii informacyjnej.

Zadania będzie można zgłaszać między 9 a 31 marca – podobnie jak w 2019 roku uruchomiony zostanie generator eBO, za pośrednictwem którego trzeba będzie wypełnić formularz. Gotowy wniosek trzeba będzie - wzorem I edycji - dostarczyć do Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach przy ul. Ligonia 46.

Następnie zgłoszone zadania będą weryfikowane pod względem formalnym i do 30 kwietnia zostanie opublikowana lista zadań, które spełniły wymagania formalne. W maju i czerwcu departamenty merytoryczne zweryfikują wykonalność zadań pod względem prawno-technicznym. Na tej podstawie powstanie lista zadań dopuszczonych do głosowania. Głosowanie mieszkańców odbędzie się na przełomie sierpnia i września. Do końca września poznamy listę zadań zatwierdzonych do realizacji w 2021 roku. Zgodnie z założeniami mechanizmu budżetu obywatelskiego – realizacją wybranych zadań zajmie się Samorząd Województwa.

Zarząd Województwa zaproponował też kwotę, która będzie przeznaczona na realizację wybranych przez mieszkańców zadań. Podobnie jak w I edycji jest to 10 milionów złotych. Wartość 15% z całej puli przeznaczona jest m.in. do naszego regionu, a dokładnie powiaty: gliwicki, lubliniecki, tarnogórski oraz miasta na prawach powiatu: Bytom, Gliwice: (1 125 000,00 zł).

Film o II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Więcej szczegółów na stronie: https://bo.slaskie.pl/

udostępnij
do góry