• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Koronawirus - co warto o nim wiedzieć

Koronawirus - co warto o nim wiedzieć

26 Lutego 2020

W związku z rozwijającą się epidemią zachorowań na nowy Koronawirus Ministerstwo uruchomiło całodobową infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia (800-190-590) o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Również i Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gliwicach włączyła się do działań o charakterze profilaktycznym i informacyjnym, kierując w stronę wszystkich gmin w naszym regionie, również i Knurowa, informacje dotyczące koronawirusa, z którymi można zapoznać się na stronie PSSE Gliwice - LINK.

Oprócz opisu objawów i skutków oraz działań zapobiegających w rozprzestrzenianiu się koronawirusa, Stacja publikuje komunikaty o sytuacji na świecie, Europie oraz Polsce.

 

Prosimy o śledzenie Informacji na temat wirusa na stronie PSSE Gliwice. najnowsze wiadomości publikowane są również na stronie internetowej Ministerstwo Zdrowa - LINK

  

Koronawirus 2019-nCov - podstawowe informacje:

Koronawirus 2019-nCov został odkryty pod koniec grudnia 2019 roku w mieście Wuhan w prowincji Hubei w Chinach. Źródłem zakażenia miał być targ ryb i owoców morza, a dokładnie sprzedawane tam dzikie zwierzęta. Koronawirus 2019-nCov należy do tego samego typu wirusów co SARS I MERS. Może być przenoszony z człowieka na człowieka drogą kropelkową. Władze miasta Wuhan w obawie przed roznoszeniem się wirusa zdecydowały o zamknięciu miasta. Odwołano większość lotów, ograniczono transport publiczny, a ludziom zalecono pozostanie w domach. Koronawirus zwany też "wirusem z Wuhan" zdążył jednak rozprzestrzenić się na inne części Chin, a także wyjść poza granice. Zanotowano już pierwsze przypadki zachorowań w USA i Kanadzie, a także Europie Zachodniej.

Trwają też prace nad szczepionką przeciw nowemu typowi koronawirusa.

 

 

 

do góry