• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Centrum Przesiadkowe w Szczygłowicach od poniedziałku (..)

Centrum Przesiadkowe w Szczygłowicach od poniedziałku czynne

18 Października 2019

Na poniedziałek 21 października 2019 br. Zarząd Transportu Metropolitalnego, następca KZK GOP, zaplanował uruchomienie komunikacji autobusowej z nowego Centrum Przesiadkowego w Szczygłowicach.

Przypomnijmy, że inwestycja ta zrealizowana została przez Gminę Knurów dzięki pozyskaniu środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020  w kwocie 1.951.085,76 zł. W ramach projektu, który rozpoczął się w maju 2018 roku, wybudowano 3 perony,  budynek poczekalni dla pasażerów, miejsca postojowe dla 10 samochodów, wiatę rowerową wraz ze stojakami dla rowerów oraz elementy małej architektury, takie jak ławki, kosze na śmieci, 18  lamp oświetleniowych. Perony zostały wyposażone w zadaszone wiaty przystankowe wraz z ławkami. W budynku poczekalni została zamontowana półautomatyczna toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych.Ponadto na budynku poczekalni zamontowano panele fotowoltaliczne w celu zasilania centrum przesiadkowego.

Całkowity koszt budowy Centrum Przesiadkowego Szczygłowice wyniósł 3.998.657.84 zł.

Centrum Przesiadkowe w Knurowie - Szczygłowicach będzie obsługiwało następujące linie autobusowe: 194, 194 N, 236, 710, 47, 120, 195. Wraz z uruchomieniem centrum, ulegną zmianie zasady funkcjonowania pozostałych przystanków w szczygłowicach: wyłączony zostanie z obsługi przystanek ,,szczygłowice aleja piastów". Przystanek ,,szczygłowice kopalnia" obsługiwany będzie na stanowiskach przy ul.Lignozy. Istniejące stanowisko na parkingu kopalni szczygłowice zostanĄ zlikwidowane

Faktyczny czas  odjazdu autobusów pasażerowie będą mogli odczytać na  tablicy dynamicznej informacji pasażerskiej.  Tablica ta posiada również urządzenie głośnomówiące, które stanowi udogodnienie dla osób  niepełnosprawnych.

schemat lokalizacji linii autobusowych na poszczególnych peronach (źródło ZTM)

 

Obowiązujący od 21.10.2019r. rozkład jazdy autobusów z Centrum Przesiadkowego w Szczygłowicach znajduje się na stronie ZTM

 

do góry