• język migowy
  • BIP
  • EU

Dbajmy o zwierzaki

13 Marca 2019

Bezdomne zwierzęta to przykry widok. Pozbawione schronienia i opieki, często chore i wygłodzone, szczególnie chłodniejszą porą roku stają się ofiarą przemocy lub nieszczęśliwywch wypadków. Dlatego Gmina Knurów podejmuje działania, mające na celu poprawę losu czworonogów.

Warto wiedzieć, że na zlecenie Urzędu Miasta, całodobową opiekę weterynaryjną w przypadku zdarzeń drogowych z udziałem bezdomnych zwierząt prowadzi Gabinet Weterynaryjny lek. wet. Krzysztofa Markiewicza. Placówka mieści się w Knurowie przy ul. Stefana Batorego 4. Wszelkie zarzenia drogowe z udziałem zwierząt należy zgłaszać do Straży Miejskiej w Knurowie, która dyżuruje całodobowo pod numerem telefonu 986.

Gmina Knurów podpisała też umowę ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Bytomiu przy ul. Łaszczyka 18 (tel. 518 208 218), do którego trafiają zwierzęta potrzebujące opieki i leczenia. Schronisko zajmuje się nie tylko doraźną pomocą, ale prowadzi także akcje adopcyjne. Dlatego więc osoby, które chciałyby przyjąć pod swój dach bezdomne zwierzę, mogą skontaktować się ze schroniskiem pod numerem (32) 395 21 75. Placówka czynna jest codziennie w godzinach od 11:00 do 16:00 (dni robocze) lub w soboty i niedziele od 8:00 do 13:00.

Zachęcamy też do śledzenia iinformacji dotyczących zwierząt przeznaczonych do adopcji na stronie www.schroniskobytom.pl 

do góry