• język migowy
  • BIP
  • EU

Dni Knurowa 2021 za nami

23 Czerwca 2021

W miniony weekend Mieszkańcy Knurowa mieli okazje świętować kolejne Dni Knurowa. Charakter obchodów był nieco odmienny od tego czego mieliśmy okazję doświadczyć w latach ubiegłych, co wynikło z zasad bezpieczeństwa związanymi z pandemia wirusa Covid-19. W tym roku miasto skupiło się na zorganizowaniu wielu mniejszych wydarzeń w różnych częściach miasta, w celu uniknięcia dużych zgromadzeń ludzi.

Gala tegorocznych obchodów Dni Knurowa odbyła się w niedzielę. Podczas uroczystości, mającej miejsce w Kinie Scena Kultura, wręczono Laury Knurowa - najwyższe wyróżnienie miejskie - trafiło do Pana Mariana Szczygła oraz Koła Pszczelarzy z Knurowa.
Podczas gali zostały również wręczone wyróżnienia „Knurów - dobre przykłady”, które trafią do Pana Donata Dubiel oraz Miejskiego Towarzystwa Sportowego Knurów. Uhonorowano również najzdolniejszą knurowska młodzież wraz z opiekunami naukowymi.

Trwające 3 dni święto, począwszy od piątku 18 czerwca aż do niedzieli 20 czerwca, obfitowało w liczne wydarzenia z wielu kręgów zainteresowań. Odbyły się koncerty zespołów knurowskich, festyn rodzinny w Szczygłowicach, zabawy i animacje pod tężnią solankową, bieg po leśnych ścieżkach przy stawie Zacisze, gry, zabawy i treningi pokazowe na Kąpielisku „Leśne Zacisze”, turnieje piłkarskie na Orliku, a także wiele innych wydarzeń.

Podobne wiadomości:

do góry