• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Spotkanie z Kołem Naukowym Elektroniki i Informatyki z (..)

Spotkanie z Kołem Naukowym Elektroniki i Informatyki z Knurowa

17 Czerwca 2021

Przed nami szybkim krokiem zbliżają się Dni Knurowa 2021. Odmiennie niż to miało miejsce w latach poprzednich, tegoroczne święto miasta będzie miało inny charakter, co nie znaczy, że gorszy. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią Covid-19, które obowiązywały w zaostrzonym rygorze do maja bieżącego roku, bieżące Dni Knurowa skupiać się będą przede wszystkim na wielu lokalnych wydarzeniach i eventach, zamiast dużych koncertów muzycznych skupiających duże zgromadzenia ludzi, które w dobie dystansu społecznego nie są wskazane.

Wśród planowanych wydarzeń chcemy szczególnie wskazać na spotkanie z Kołem Naukowym Elektroniki i Informatyki z Knurowa, które rozpocznie się w sobotę 19 czerwca ok. godziny 15:00 w rejonie tężni solankowej w parku przy ul. Ułanów.

Koło naukowe, a ściślej Pan Donat Dubiel - inicjator, założyciel i opiekun naukowy - to tegoroczny laureat konkursu gminnego „Knurów - dobre przykłady”. Skupia w swoim gronie uzdolnioną młodzież, która nie tylko rozwija swoje pasje informatyczne i elektroniczne, ale także z sukcesami rywalizuje na arenie ogólnopolskiej w konkursach i zawodach tematycznych, zdobywając nagrody i wyróżnienia, czym doskonale promuje nasze miasto poza jego granicami. Koło znane jest m.in. z budowy Minisatelity CanSat AGO Knurów-1, która zdobyła I miejsca podczas rywalizacji młodych konstruktorów z całej Polski. Obecnie młodzież pod kierunkiem Pana Donata Dubiela buduje łazik marsjański Rover. To jednak nie jedyne osiągnięcia. Zarówno o nich, jak i o zamierzeniach oraz planach Koła będzie można dowiedzieć się podczas spotkania z Kołem, na które serdecznie zapraszamy. W planie m.in. spotkanie z członkami zespołów konstrukcyjnych, prezentacja satelity AGO Knurów-1, satelity Delta Knurów-2 oraz efektownego drona, służącego do ich testowania, prezentacja makiety łazika marsjańskiego. Oprócz tego, będzie można zobaczyć jak działa układacz kostki Rubika, który potrafi ułożyć kostkę w 2,5 sekundy, czy też smartobroża - lokalizator GPS zwierząt. Najmłodsi zaprezentują własne gry komputerowe wraz z wykonanymi przez nich joystickami elektronicznymi.

Poniżej plakaty dotyczące wszystkich wydarzeń podczas Dni Knurowa 2021

Podobne wiadomości:

do góry