• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Spotkanie w Ratuszu z Kołem Naukowym z Knurowa

Spotkanie w Ratuszu z Kołem Naukowym z Knurowa

15 Grudnia 2020

W poniedziałek 14 grudnia br. o godz. 10.00 w sali sesyjnej Ratusza Miejskiego odbyła sie uroczystość wręczenia nagród Ministra Cyfryzacji uzdolnionej młodzieży Koła Naukowego Elektroniki i Informatyki w Knurowie. W spotkaniu, oprócz zaproszonych laureatów, uczestniczyły władze samorządowe Knurowa reprezentowane przez Sekretarza Miasta Piotra Dudło i Przewodniczącego Rady Miasta Knurów Tomasza Rzepę oraz Poseł na Sejm RP Jarosław Gonciarz,

Spotkanie było okazją do złożenia gratulacji nie tylko za tegoroczny sukces Koła w postaci zajęcia pierwszego miejsca w finałach polskiej eliminacji konkursu Europejskiej Agencji Kosmicznej CanSat 2020, ale i za całokształt dotychczasowych dokonań. Grupa młodych naukowców współpracuje bowiem przy przygotowywaniu różnych zaawansowanych rozwiązań dla sektorów IT, zdrowia czy sektora kosmicznego, o których można przeczytać na stronie Koła.

Wręczenie nagród oraz odczytanie przez posła Jarosława Gonciarza listu Ministra, poprzedzone zostało wystąpieniem opiekuna Koła - Pana Donata Dubiela, który przedstawił działalność Koła, opowiedział o kulisach sukcesu, jak i o nowych zamierzeniach i planach, które wspólnie z młodymi ludźmi stawia sobie w przyszłości. 

Koło naukowe istnieje juz od 2015 roku i jest kierowane przede wszystkim do młodzieży, która chce zostać w przyszłości inżynierami lub naukowcami, albo też po prostu pasjonatami nowinek technologicznych. Na zajęcia koła uczęszczają młodzi ludzie, począwszy od piątej klasy szkoły podstawowej do trzeciego roku studiów elektroniki, informatyki, robotyki, automatyki i mechatroniki Politechniki Śląskiej..

Zdjęcie przedstawiające członków Koła na spotkaniu z władzami samorządowymi Knurowa i posłem na Sejm

do góry