• język migowy
  • BIP
  • EU

Dni Spirometrii 2016

9 Września 2016

Fundacja „Unia Bracka” już po raz piąty włącza się w obchody Dni Spirometrii zapraszając do skorzystania z bezpłatnych, przesiewowych badań spirometrii.

Włącz opcję aktywną, tak brzmi wezwanie tegorocznych obchodów Dni Spirometrii, będących częścią wieloletniej kampanii "Healthy Lungs for Life".
Tym razem akcja chce zwrócić uwagę na rolę aktywności fizycznej w leczeniu i zarządzaniu procesem zdrowienia. Całość kampanii edukacyjnej  będzie poświęcona tematowi wyboru odpowiedniej formy aktywności fizycznej do stanu swoich płuc.
Spirometria to nieinwazyjne badanie niezbędne do rozpoznania przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. POChP to choroba podstępna i śmiertelna związana z paleniem tytoniu lub z narażeniem na inne toksyczne pyły i gazy, w tym zanieczyszczenie powietrza. W Polsce choruje ok. 2,5 miliona osób a 4 miliony ma astmę. To o czym wielu z nas nie wie, to wpływ obturacyjnej choroby płuc na długość naszego życia – choroba ta potrafi je skrócić nawet o 10 lat. W momencie gdy u pacjenta pojawi się POChP choruje cały człowiek. POChP ma negatywny wpływ m.in. na układ krążenia oraz układ wydzielania wewnętrznego.  U osób dotkniętych chorobą 3 razy częściej występują zawały i udary, osteoporoza czy cukrzyca typu 2.

We wskazanych poniżej dniach i godzinach, każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnego badania. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.
Przychodnia Bracka Knurów, ul. Dworcowa 3 - wtorek 13 września - 10.00-16.00
Przychodnia Bracka Szczygłowice, ul. Parkowa 1 - środa 14 września - 11.00-14.00

Honorowy Patronat nad akcją objął Minister Zdrowia

 

udostępnij
do góry