• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Dziś odbędzie się sesja nadzwyczajna

Dziś odbędzie się sesja nadzwyczajna

12 Kwietnia 2017

W dniu dzisiejszym w Ratuszu Miejskim odbędzie się trzecia w tym roku sesja Rady Miasta Knurów zwołana w trybie nadzwyczajnym tj. poza ogólnym, rocznym harmonogramem sesji.

Radni rozpatrzą projekty 2 uchwał, wśród których szczególną uwagę zwraca projekt dotyczący zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Miasta Knurów, dotyczących wejścia Knurowa do tworzonego związku metropolitalnego. Warto dodać, że obecna ustawa o związku metropolitalnym została przyjęta przez Sejm i Senat oraz podpisana przez Prezydenta RP, dedykowana jest tylko województwu śląskiemu. Tuż po wejściu w życie ustawy istnieje konieczność przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami dotyczących zgody na przystąpienie konkretnej gminy do związku metropolitalnego. Wspomniane konsultacje przyjmą dwojaką formę: ankiety elektronicznej umieszczonej na stronie www.knurow.pl oraz papierową (druki dostępne w Urzędzie Miasta Knurów). Czas na oddanie głosu obejmować będzie 2 tygodnie liczone od najbliższego piątku.

Rada zajmie się także projektem uchwały w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Knurów.

Początek sesji rozpocznie się o godzinie 15.00 w budynku Ratusza Miejskiego przy ul. Niepodległości 7.

Treść uchwał znajduje się tutaj.

 

do góry