• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Konsultacje społeczne w sprawie Związku Metropolitalnego

Konsultacje społeczne w sprawie Związku Metropolitalnego

14 Kwietnia 2017

Od dnia dzisiejszego, przez 2 tygodnie, można oddawać swoje głosy w ankiecie dotyczącej Związku Metropolitalnego.

Przypomnijmy, że Sejm i Senat przyjęły, a Prezydent RP podpisał ustawę o związku metropolitalnym w województwie śląskim. Jej treść dostępna jest TUTAJ.

Inicjatywę w tej sprawie, na przestrzeni wielu lat, podjął Górnośląski Związek Metropolitalny, aby stworzyć prawne podstawy dla powstania metropolii. Podpisanie ustawy przez Prezydenta Polski, spowodowało przejście do kolejnego etapu, a mianowicie przygotowanie wniosku o utworzenie związku metropolitalnego, który zostanie złożony przez Radę Miasta Katowice i rozpatrzony przez Radę Ministrów. Przedtem jednak, we wszystkich gminach wskazanych na poniższej mapce zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne.

Na podstawie Uchwała nr XXXI/435/17 Rady Miasta Knurów zadecydowała o zasadach i trybie przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Miasta Knurów, dotyczących wejścia Knurowa do tworzonego związku metropolitalnego.

Głosowanie przyjęło dwojaką formę, jako ankietę on-line oraz wersję papierową. Swoje głosy można oddawać w dniach 14 – 27 kwietnia 2017.

W celu zapoznania się ze szczegółami funkcjonowania Związku Metropolitalnego, zachęcamy do pobrania dedykowanej ulotki.


Wypełnij formularz konsultacyjny:

wersja on-line

wersja do pobrania i wydruku


mapa gmin biorących udział w konsultacjach społecznych
dot. Związku Metropolitalnego

do góry