• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/FELIKSÓWKA - dzieło ZHP Knurów

FELIKSÓWKA - dzieło ZHP Knurów

23 Lipca 2020

Od kilku lat aktywność harcerzy z Knurowa wyraźnie się zwiększyła - młodych społeczników możemy dostrzec podczas wielu dobroczynnych wydarzeń, przyczyniających się do wspierania zarówno najbardziej potrzebujących, jak i rozwoju dobrych zachowań wśród samych druhów.

Ogromną zasługę za pracę na rzecz rozwoju ZHP Knurów można przypisać drużynowemu hm. ks. Piotrowi Laryszowi, który m.in. również za te działania jak i wiele innych, został wyróżniony tegoroczną nagrodą Laur Knurowa – najwyższym wyróżnieniem Miasta Knurów.

Obecnie ZHP Knurów przygotowuje się do obchodów 100-lecia harcerstwa w Knurowie i właśnie z tej inicjatywy, a także potrzeb organizacyjnych powstaje tzw. „FELIKSÓWKA”.

Jest to projekt wybudowania ogromnej wiaty ogniskowa mieszcząca ok. 60 harcerzy. Na lokalizację obiektu wyznaczono teren przy Zespole Szkolno-Przedszkolny im. Feliksa Michalskiego w Knurowie, zaraz przy lesie. Swój udział w realizacji tego wartościowego projektu ma m.in. Gmina Knurów, Powiat Gliwicki oraz darczyńcy, o których wciąż zabiega ZHP Knurów.

Ideę powstania harcerskiej wiaty na Krywałdzie prezentuje film zamieszczony na stronie Facebook ZHP Knurów, pt.: "FELIKSÓWKA" - Harcerskie Miejsce z Historią. Rolę przewodników pełnią drużynowy hm. ks. Piotr Larysz oraz Komendantka Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej Weronika Maciak.

 

udostępnij
do góry