• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Hard Club z dofinansowaniem Rządowego Funduszu Inwestycji (..)

Hard Club z dofinansowaniem Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

31 Marca 2021

O tym, ile środków trafi do poszczególnych jednostek samorządowych naszego województwa w ramach trzeciej już transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, poinformował w środę wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. To efekt rozstrzygnięcia kolejnego konkursu, który miał miejsce w grudniu ub. roku.

W przypadku Gminy Knurów będzie to 1 milion 850 tysięcy złotych, a pieniądze trafią  na projekt pn. „Nowoczesny Dom Kultury w Knurowie- Centrum Kultury Hard Club”. Zgodnie z planami knurowskiego magistratu, inwestycja polegać będzie na przebudowie, dostosowaniu i utworzeniu w budynku znajdującym się przy ul. Witosa 6, nowoczesnego Domu Kultury, w którym prowadzone będą cykliczne zajęcia kulturalne, wystawy, koncerty oraz inne formy aktywności kulturalnych. Dostęp do tych wydarzeń będzie powszechny dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Nowa placówka działać będzie pod auspicjami Centrum Kultury w Knurowie.

Należy podkreślić, że są to kolejne pieniądze dla naszego miasta w ramach wsparcia w walce z ekonomicznymi skutkami pandemii Covid-19. Łącznie Knurów pozyskał już ponad 16 milionów złotych.

Przypomnijmy że latem, dzięki środkom w ramach pierwszego etapu Programu, do Knurowa przekazano ponad 8 milionów złotych. Podczas letniej odsłony programu środki przydzielano regionom algorytmicznie. Wówczas wszystkie gminy i powiaty w Polsce otrzymały rządowe wsparcie. W ramach kolejnych dwóch odsłon Programu, jednostki samorządu terytorialnego musiały się już jednak ubiegać o pieniądze na konkretne zadanie w ramach konkursów. Odbyły się dwa: jesienny i zimowy.

W ramach jesiennego naboru, naszemu miastu udalo sie otrzymać wsparcie w wysokości 6,5 miliona złotych na kompleksowy remont szczygłowickiej ,,czwórki", w ostatniej zimowej edycji jest to wspomniana już kwota 1,85 miliona złotych na Hard Club.

 banner graficzny z logo rządowego funduszy inwestycji lokalnych

do góry