• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Jubileusz 35-lecia Oddziału Miejskiego WOPR w Knurowie.

Jubileusz 35-lecia Oddziału Miejskiego WOPR w Knurowie.

15 Października 2014

W dniu dzisiejszym tj. w środę 15 października br. w knurowskim Ratuszu odbyła się uroczystość z udziałem Zarządu Miejskiego WOPR Knurów oraz zaproszonych gości. Uroczystość poświęcona była przypadającemu Jubileuszowi 35-lecia założenia WOPR w Knurowie.

Historia miejskiego oddziału WOPR sięga listopada 1978 roku, kiedy to z inicjatywy ratowników mieszkających w Knurowie i okolicach, przy poparciu ówczesnych władz miejskich oraz Dyrekcji KWK Knurów oraz KWK Szczygłowice została zarejestrowana lokalna jednostka WOPR. Na przestrzeni lat instruktorzy i ratownicy knurowskiego WOPRu dali się poznać jako pasjonaci bezpiecznego wypoczynku nad wodą, popularyzując sport pływacki oraz umiejętności pływania. W ostatnich latach, w kalendarz imprez miejskich na stałe wpisały się już Zimowe Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Wodnym oraz zawody pływackie i zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej.

W ramach zadań statutowych, knurowski WOPR ściśle współpracuje z sekcją pływacką TTKF Szczygłowice oraz Strażą Miejską i Policją, z którymi przeprowadza kontrole wód niestrzeżonych w naszym mieście. Należy podkreślić, że zakrojona na tak szeroką skalę działalność statutowa knurowskiego WOPRu nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego ze strony Urzędu Miasta Knurów, a także licznych instytucji i przedsiębiorstw z terenu Knurowa.

Dlatego też korzystając z Jubileuszu 35-lecia powstania WOPR w Knurowie, Zarząd Miejski zaprosił na okolicznościowe spotkanie do Ratusza wszystkich tych, którzy wspierają knurowskich ratowników w codziennej działalności. Wyświetlono prezentację osiągnięć i dokonań WOPR, przedstawiono referat omawiający perspektywy działalności statutowej i szkolenia młodzieży. Wręczono także odznaczenia WOPRu i okolicznościowe upominki. Wśród odznaczonych znaleźli się m.in. przedstawiciele Urzędu Miasta, jednostek organizacyjnych gminy, szefowie i właściciele firm sponsorskich, Dyrekcja KWK Knurów-Szczygłowice, a także osoby fizyczne.

Słowa podziękowania złożył także obecny na spotkaniu Prezydent Miasta Adam Rams, który pogratulował dotychczasowych osiągnięć i efektów pracy wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Knurowie.

   

  Dzisiejsza uroczystość odbyła się w sali sesyjnej Ratusza

     

Zaproszeni goście wysłuchali referatu Dyrektora MOSiR Knurów K.Stolarka

    

         Ratownicy knurowskiego WOPR z powodzeniem startują w mistrzostwach i zawodach sportowych

 

           W okresie letnim, ratownicy strzegą bezpieczeństwa na kąpielisku leśnym ,,Zacisze". Na zdjęciu uroczystość ślubowania nowych adeptów

  

 

 

do góry