• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Knurów gospodarzem spotkania samorządowców województwa (..)

Knurów gospodarzem spotkania samorządowców województwa śląskiego

16 Października 2014

W najbliższy piątek 17 października br. w Domu Kultury w Szczygłowicach odbędzie się, ostatnie w tej kadencji samorządowej, posiedzenie Konwentu Burmistrzów i Wójtów pod auspicjami Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

Tym razem posiedzenie Konwentu poświęcone będzie kwestiom związanym z możliwościami dofinansowania projektów dedykowanych małym i średnim gminom województwa śląskiego w ramach procedury konkursowej w RPO WSL 2014-2020 oraz aktualizacją Programu Ochrony Powietrza dla Województwa Śląskiego. Spotkanie będzie także okazją do podsumowania posiedzeń Konwentu Burmistrzów i Wójtów w mijającej kadencji samorządowej. W programie przewidziano również czas na dyskusje i pytania.

W spotkaniu udział weźmie 55 przedstawicieli samorządów skupionych w Śląskim Związku Gmin i Powiatów. Zaproszenie wystosowane zostało również dla Wojewody Śląskiego - Piotra Litwy.

Początek spotkania o godz. 10.00

 

Śląski Związek Gmin i Powiatów to stowarzyszenie, którego misją jest służba na rzecz społeczności lokalnych i samorządów terytorialnych województwa śląskiego. W ramach Związku zrzeszonych jest obecnie 117 gmin (w tym wszystkie 19 miast na prawach powiatu) i 8 powiatów regionu śląskiego. Teren jego działania zamieszkuje tym samym prawie 4 mln mieszkańców. Wszystkie podejmowane przez Związek inicjatywy i działania służą integracji regionu i rozpowszechnianiu najlepszych wzorców w zakresie rozwoju lokalnego. Działalność Śląskiego Związku Gmin i Powiatów opiera się na idei współpracy z innymi organizacjami - zarówno krajowymi jak i zagranicznymi - które wspólnie z nami realizują różnorodne przedsięwzięcia służące stymulowaniu rozwoju regionu. www.silesia.org.pl

   

Konwent Wójtów i Burmistrzów w gminie Poraj; źródło: internet

  

udostępnij
do góry