• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Jubileusze par małżeńskich w Knurowie

Jubileusze par małżeńskich w Knurowie

17 Grudnia 2013

Ubiegła środa tj. 11 grudnia br. był dniem szczególnym dla knurowskich par z długoletnim stażem małżeńskim. Zgodnie z przyjętymi w uchwale Rady Miasta Knurów zasadami, Jubilaci którzy obchodzą swoje Gody, spotykają się z Prezydentem Miasta na okolicznościowej uroczystości.

Tak też było w ubiegłym tygodniu, w sali Spółki ”Protos” w Knurowie przy ul. Szpitalnej 29 odbyła się uroczystość „Złotych Godów”.

Zwyczajowo organizatorem uroczystości był Urząd Stanu Cywilnego w Knurowie, a gospodarzem spotkania - Prezydent Miasta Knurów Adam Rams. W ceremonii wziął udział także Przewodniczący Rady Miasta - Jan Trzęsiok.

Złote Gody, czyli pięćdziesięciolecie wspólnego pożycia małżeńskiego świętowało 31 par, a wraz z nimi 11 par szmaragdowych, obchodzących jubileusz 55-lecia pożycia małżeńskiego.

Każda para świętująca jubileusz Złotych Godów została uhonorowana Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanym przez Prezydenta RP, a wręczonym przez Prezydenta Miasta Knurów.

 

Urząd Stanu Cywilnego w Knurowie przypomina wszystkim parom zameldowanym w Knurowie, które brały ślub poza Knurowem i przekroczyły jubileusz 50, 55, 60 i 65-lecia pożycia małżeńskiego, a jednocześnie chciałyby wziąć udział w uroczystości "Złotych Godów", że są proszone o zgłaszanie się do tut. USC z odpisem aktu małżeństwa i dowodami osobistymi lub innymi dokumentami potwierdzającymi tożsamość. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 32 339 22 48.

 

Złote Gody 2013

Prezydent Miasta Adam Rams i Przewodniczący Rady Miasta Jan Trzęsiok składają gratulacje jubilatom (fot. Przegląd Lokalny).

 

   

udostępnij
do góry