• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Jubileusze par małżeńskich w Knurowie

Jubileusze par małżeńskich w Knurowie

7 Listopada 2014

Środa 5 listopada br. był dniem szczególnym dla knurowskich par z długoletnim stażem małżeńskim. Zgodnie z przyjętymi w uchwale Rady Miasta Knurów zasadami, Jubilaci którzy obchodzą swoje Gody, spotykają się z Prezydentem Miasta na okolicznościowej uroczystości.

Tak też było w minionym tygodniu, gdzie w sali Spółki ”Protos” w Knurowie odbyła się uroczystość „Złotych Godów”.

Parom obchodzącym „Złote Gody” medale wręczył Wicewojewoda Śląski Andrzej Pilot. Wszystkim parom zarówno odznaczonym jak i dodatkowo zaproszonym złożyli najserdeczniejsze życzenia i gratulacje:  Wicewojewoda Śląski Andrzej Pilot, Prezydent Miasta  Adam Rams oraz Przewodniczący Rady Miasta Knurów Jan Trzęsiok.
    
Medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie zostały nadane 2 parom, na uroczystość zaproszono także:

 

  • 29 par obchodzących 55-lecie pożycia małżeńskiego „Szmaragdowe Gody”,
  • 8 par obchodzących  60-lecie pożycia małżeńskiego „Diamentowe Gody”,
  • 3 pary obchodzące  65-lecie pożycia małżeńskiego „Żelazne Gody”.

 

Zwyczajowo organizatorem uroczystości jest Urząd Stanu Cywilnego w Knurowie, a gospodarzem spotkania - Prezydent Miasta Knurów Adam Rams. Każda para świętująca jubileusz Złotych Godów jest uhonorowana Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanym przez Prezydenta RP, a wręczonym przez Prezydenta Miasta Knurów.

 

Urząd Stanu Cywilnego w Knurowie przypomina wszystkim parom zameldowanym w Knurowie, które brały ślub poza Knurowem i przekroczyły jubileusz 50, 55, 60 i 65-lecia pożycia małżeńskiego, a jednocześnie chciałyby wziąć udział w uroczystości "Złotych Godów", że są proszone o zgłaszanie się do tut. USC z odpisem aktu małżeństwa i dowodami osobistymi lub innymi dokumentami potwierdzającymi tożsamość. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 32 339 22 48.

 

Prezydent Miasta Adam Rams składa gratulacje jubilatom (fot. Przegląd Lokalny).

 

  

udostępnij
do góry