• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Już w sobotę otwarcie sezonowego lodowiska w Knurowie

Już w sobotę otwarcie sezonowego lodowiska w Knurowie

5 Grudnia 2014

Dla wszystkich sympatyków jazdy na łyżwach mamy dobrą informację o zbliżającym się terminie otwarcia sezonowego lodowiska, które przez cały okres zimowy znajdować się będzie w części  boisk poliuretanowych w knurowskim kompleksie boisk wielofunkcyjnych przy ul. Ułanów.

Rozpoczęcie sezonu na lodowisku zbiegło się w czasie z Mikołajkami, dlatego też przygotowany został specjalny program dla dzieci, jak i wszystkich mieszkańców miasta. O godzinie 14.00 lodowisko odwiedzi gość specjalny z dalekiej Laponii – Św. Mikołaj! Jego pomocnicy przeprowadzą kilka gier i zabaw ruchowych, które pomogą w doskonaleniu jazdy po lodzie. Podczas spotkania będzie okazja do wykonania pierwszych ślizgów w tym sezonie oraz do porozmawiania ze Św. Mikołajem, a nawet do wykonania z nim wspólnego zdjęcia. Poniżej prezentujemy godziny otwarcia obiektu oraz program imprezy:

  • 10.00 – 13.00 – Godziny ogólnodostępne
  • 13.00 – 14.00 – Przerwa techniczna
  • 14.00 – Spotkanie z Mikołajem – Gry i zabawy na lodzie dla dzieci, WSTĘP WOLNY!
  • 16.00 – 18.00 – Godziny ogólnodostępne dla mieszkańców Knurowa, WSTĘP WOLNY! Rusz się z domu i pojeździj na świeżym powietrzu!
  • 18.00 – 21.00 – Godziny ogólnodostępne (20.00 ostatnie wejście)

Przypomnijmy, iż knurowskie lodowisko ma wymiary 40 x 20 metrów. Jest wystarczająco duże, by swobodnie jeździć na łyżwach i przeprowadzać zajęcia rekreacyjne w formie gier i zabaw. Obok ślizgawki można wypożyczyć łyżwy, a także zadbać o swój własny sprzęt. Obiekt został zakupiony, dzięki środkom pozyskanym przez Gminę z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Priorytet IX Zdrowie i Rekreacja Działanie 9.3. Lokalna infrastruktura sportowa Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013. Środki te pozwoliły sfinansować 85% kosztów budowy lodowiska. Oprócz samego lodowiska Gmina zakupiła także maszynę do ostrzenia łyżew, instalacje do suszenia i dezynfekcji łyżew oraz 100 par łyżew na potrzeby wypożyczalni.

Sezonowe lodowisko w dni wolne od pracy jest czynne w godzinach od 10:00 do 21:00, natomiast w dni robocze od 14:00 do 21:00, to znaczy że o godzinie 20:00 jest ostatnie wejście na taflę.

Plakat - Mikołajki 2014

do góry