• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Kąpielisko ,,Leśne Zacisze" pod lupą projektantów.

Kąpielisko ,,Leśne Zacisze" pod lupą projektantów.

29 Lipca 2013

Rozpoczęła się pierwsza faza związana z kompleksową modernizacją i przebudową kąpieliska ,,Leśne Zacisze". Zgodnie z harmonogramem prac, w tym roku wykonana zostanie dokumentacja techniczna obiektu.

Jeszcze nie tak dawno z zaciekawieniem przyglądaliśmy się śmiałym wizjom i koncepcjom zagospodarowania, a w zasadzie urządzenia na nowo, kompleksu basenów przy ul. Niepodległości. Miejsce to od lat służy mieszkańcom i najmłodszym do letniego wypoczynku, szczególnie w upalne dni, kiedy każdy tęskni za  kontaktem z wodą (najlepiej pod czujnym okiem ratownika).

Nic więc dziwnego, że miasto już od pewnego czasu przymierzalo się do remontu kompleksu tak, by spełniał on współczesne standardy i oczekiwania, jakie stawia się przed tego typu obiektami. W marcu  br. w klubie ,,Sztukateria" można było obejrzeć, jak projektanci wyobrażają sobie w przyszłości ,,Leśne Zacisze". Pośród nadesłanych prac konkursowych, dominowaly propozycje bardzo ambitne, uwzględniające nie tylko basen ale i tereny rozciągające się wokół obiektu, wraz z pobliskim stawem o tej samej nazwie. Z pewnością, część tych pomysłów zostanie wykorzystana podczas prac  nad przygotowaniem konkretnej już dokumentacji projektowo-budowlanej, uwzględniającej finansowe możliwości Gminy Knurów.

Zgodnie z podpisaną umową z wykonawcą tj. Pracownią Projektową PION z Łodzi, do końca września br. pownien zostać wykonany wstępny kosztorys inwestycji, a do 15 grudnia dokumentacja techniczna wraz z projektem. I kwartał przyszłego roku to czas na uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę wraz ze wszystkimi uzgodnieniami związanymi z przyłączami infrastruktury technicznej.

W zakres rzeczowy projektu wejdzie modernizacja basenu sportowego, rekreacyjnego oraz brodzika dla dzieci, urządzenie małpiego gaju, zjeżdżalni rynnowych, jacuzzi, wodnego placu zabaw, a także zagospodarowanie terenu kąpieliska (boisko do piłki plażowej, ścieżki dla pieszych, punkty gastronomiczne, plac zabaw dla dzieci, budynek zaplecza socjalnego i sanitariaty, ogrodzenie, parking). Całość objęta zostanie systemem monitoringu. Kompleks ma być w stanie przyjąć do 2 tysięcy osób w ciągu dnia.

Koszt wykonania dokumentacji technicznej wynosi 48 585 zł i pokryty zostanie ze środków budżetu miasta.    

Konkursowa koncepcja części basenowej autorstwa ARCHIMENTAL S.C. Jerzy Ciba, Janusz Ochota.

do góry