• język migowy
  • BIP
  • EU

Kino Scena KULTURA jak nowe

27 Lipca 2018

Budynek Kina Sceny KULTURY na trwałe wpisał się już w krajobraz ul. Niepodległości. Jest to w tej chwili jedyne działające kino w naszym mieście, które oprócz seansów filmowych jest również miejscem spotkań i wydarzeń kulturalnych, pełniąc także rolę kina studyjnego dla koneserów.
Mając na uwadze wiek budynku oraz koszty jego utrzymania, Gmina Knurów podjęła decyzję o przeprowadzeniu termomodernizacji wraz z budową instalacji odnawialnych źródeł energii.

Głównym celem remontu, którego koordynatorem zostało Centrum Kultury w Knurowie, było podniesienie standardu energetycznego obiektu, zmniejszenie kosztów ogrzewania, a także poprawa estetyki elewacji.

Projekt termomodernizacji otrzymał wsparcie unijne ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020 w ramach Poddziałania 4.3.1 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej- ZIT w kwocie 957 123,00 zł.

Umowę na prace budowlane podpisano z wykonawca tj. firmą A&P Sp. z o.o. z Gliwic w styczniu br. Harmonogram prac przewidywał m.in. wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę poszycia i ocieplenie dachu, ocieplenie ścian budynku oraz montaż pomp ciepła, zasilających system centralnego ogrzewania.

Prace ukończono na przełomie czerwca i lipca br., a efekt końcowy możemy już zobaczyć.    

 

Budynek Kina Scena KULTURA przy ul.Niepodległości w Knurowie po termomodernizacji

 

 

 

 

 

 

udostępnij
do góry