• język migowy
  • BIP
  • EU

Trasa przejazdu Tour de Pologne

31 Lipca 2018

 

Już za niespełna tydzień, w najbliższy poniedziałek 6.08 przez Knurów przejadą najwybitniejsi kolarze z całego świata w ramach 3 etapu 75.Tour de Pologne UCI Wold Tour Narodowego Wyścigu Niepodległości. W Knurowie sportowcy będą walczyć o punkty do klasyfikacji punktowej, przekraczając Premię Lotną zlokalizowaną na ul. Kosmonautów. To właśnie w tym miejscu na kibiców będzie czekała moc atrakcji o charakterze zarówno sportowym jak i kulturalnym. 

 

 

Zobacz jak bawiliśmy się w ubiegłym roku

W ramach 3 etapu wyścigu kolarze pokonają 139 km startując ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie, odwiedzając kolejno Rudę Śl. (Premia Lotna), Mikołów, Żory, Jastrzębie Zdrój, Rybnik (Premia Lotna), Czerwionkę-Leszczyny, Knurów (Premia Lotna), Gierałtowice, z metą na Stadionie w Zabrzu.

Jeśli chodzi o przejazd przez sam Knurów, tegoroczna trasa wyścigu będzie nieco inna niż w ubiegłym roku, a mianowicie poprowadzi kolejno ulicami: Książenicka → Aleja Piastów → Lignozy → Zwycięstwa → Michalskiego → Wilsona → Szpitalna → Kosmonautów (Premia Lotna) → 1 Maja → Dworcowa.

W tym dniu, należy pamiętać o utrudnieniach drogowych w obrębie godzin 16:00 – 19:00. Na skrzyżowaniach dróg z trasą przejazdu peletonu ruchem będą kierowały służby drogowe. Również komunikacja miejska KZK GOP wprowadziła zmiany w ruchu linii autobusowych nr: 8, 47, 58, 120, 194, 195, 636, 710kliknij i zobacz rozkład na 6.08


 

Wszystkich chętnych do pomocy przy zabezpieczeniu trasy zapraszamy do kontaktu z MOSiR w celu wypełnienia formularza i zgłoszenia się. Dla wszystkich wolontariuszy przygotowane są specjalne pakiety gadżetów Tour de Pologne: koszulka, identyfikator, smycz i długopis. Więcej informacji - KLIK.

W dniu 6.08 Kąpielisko "Leśne Zacisze" będzie nieczynne

 

udostępnij
do góry