• język migowy
  • BIP
  • EU

Konkurs fotograficzny

25 Marca 2019

„Kochaj życie-nie zostawiaj Go na drodze” - to temat konkursu fotograficznego, organizowanego przez Śląski Urząd Wojewódzki, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach,  Śląskie Kuratorium Oświaty, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach  oraz TVP 3 Oddział Katowice.

Propozycja adresowana jest do uczniów szkół średnich województwa śląskiego i polega na przygotowaniu przez pojedyńczego uczestnika konkursu lub zespół osób jednej lub sekwencji fotografiii obejmujących historię wymyśloną badż opartą na sytuacji rzeczywistej, nawiązującej do tematyki konkursu, którą jest:

1. Bezpieczeństwo  uczestników ruchu drogowego. Zagrożenia związane z uczestnictwem w komunikacji drogowej.
2. Propagowanie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym
3. Wizja skutków zagrożeń drogowych. Tragedia człowieka jako uczestnika, ofiary zdarzenia drogowego. 

Jak czytamy w Regulaminie konkursu, w celu wzięcia w nim udziału, każdy Uczestnik (indywidualnie lub zespół maksymalnie 3 osobowy) powinien w terminie od 1.04.2019 r. do 17.05.2019r przesłać od 1 do 5 zdjęć w formacie JPG o dłuższym boku 4000 pikseli  i rozdzielczości 300 DPI wraz z opisem (...TXT) zawierającym autorów pracy, kontakt  i nazwę szkoły za pośrednictwem linku podanego na stronie internetowej www.slaska.policja .gov.pl w zakładce - Ruchu drogowy link> Konkurs–zdjęcia.

Należy pamiętać, aby do zdjęć spakować w jednym pliku ZIP  wypełniony formularz  zgłoszeniowy.

Jury konkursowe w terminie do dnia 03.06.2019r. wyłoni laureatów konkursu którym przyznane zostaną nagrody rzeczowe. Gala Finałowa z rozdaniem nagród i otwarciem wystawy zdjęć odbędzie do dnia 19.06.2019r. w jednym z miast woj. śląskiego.

Wyniki Konkursu będą także dostępne na stronie internetowej KWP Katowice www.slaska.policja.gov.pl.

 

 

 

 

do góry