• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży

Letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży

30 Czerwca 2017

W miniony weekend, wraz z ostatnim szkolnym dzwonkiem, rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi okres letniej zabawy i wypoczynku. Jednak nie dla wszystkich oznacza to wyjazd z domu, a dotyczy to przede wszystkim dzieci i młodzieży z rodzin o najniższych dochodach. To właśnie z myślą o nich Parafia pw.św. Cyryla i Metodego  przygotowała kolejną edycję projektu pn. ,,Wypoczynek dzieci i młodzieży - z przyjaciółmi w nieznane", w ramach którego zorganizowany został wakacyjny obóz dla ponad 40 dzieci w wieku od 6 do 14 lat.

Podczas tygodniowego pobytu w miejscowości Kalety-Zielona, młodzi ludzie będą mogli skorzystać z bogatego programu zajęć, dostosowanego do zróżnicowanego wieku uczestników. Nie zabraknie wizyty w wesołym miasteczku, gier i zabaw, zajęć plastycznych oraz zawodów sportowych.  W czasie pobytu, dzieci mają zabezpieczone całodniowe wyżywienie oraz opiekę ze strony wychowawców.

Letni obóz ma w swoim założeniu zapewnić młodzieży możliwość spędzenia  wolnego czasu  w sposób bezpieczny i atrakcyjny, jednakże wartością dodaną będzie także poprawa sprawności i kondycji fizycznej uczestników, a także rozwój umiejętności współdziałania w grupie, wzajemnej akceptacji czy też rozwijania postaw prospołecznych.

Projekt pod nazwą ,,Wypoczynek dzieci i młodzieży - z przyjaciółmi w nieznane" otrzymał dofinansowanie ze strony Gminy Knurów w wysokości 4,5 tys. złotych w ramach konkursu dotacyjnego w trybie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

 

do góry