• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Liderzy organizacji pozarządowych nagrodzeni

Liderzy organizacji pozarządowych nagrodzeni

15 Maja 2015

W tym roku, specjalna Komisja Konkursowa, w skład której weszło po 3 przedstawicieli Urzędu Miasta i Organizacji Pozarządowych, zdecydowała się uhonorować Lidię Lach - w kategorii lidera organizacji pozarządowej oraz Akademię Piłki Nożnej  Marcina Brosza - w kategorii najlepszych organizacji. Uroczyste wręczenie dyplomów nastąpiło w środę 13 maja br. na scenie kina Scena KULTURA podczas inauguracji VII Knurowskich Dni Integracji.

Pani Lidia Lach jest związana z Knurowskim Stowarzyszeniem Diabetyków od 2002 roku jako jedna ze wspólzałożycielek. Obecnie pełni funkcję Prezesa Stowarzyszenia aktywnie uczestnicząc w działaniach na rzecz ludzi chorych na cukrzycę i ich rodzin. Integruje także osoby niepełnosprawne z innych organizacji pozarządowych (PTTK koło TRION oraz Polski Związek Niewidomych koło Gliwice), gdzie reprezentuje członków z Knurowa. W roku ubiegłym jako koordynator zadania publicznego Promocji Zdrowia zorganizowała wyjazd z Beskidy dla 50 członków Stowarzyszenia wraz z opiekunami osób niepełnosprawnych. Zorganizowała również wyjazd do Szaflar na aktywną rehabilitację, czy też konferencję z okazji Światowego Dnia Zwalczania Cukrzycy. Z różnej formy wsparcia oferowanej przez Stowarzyszenie w samym tylko 2014 roku skorzystało ponad 500 osób.


Akademia Piłki Nożnej w Knurowie zajmuje się krzewieniem kultury fizycznej, propagowaniem różnych form ruchowych ze szczególnym akcentem na piłkę nożą u najmłodszych dzieci do kategori junior. W zajęciach corocznie uczestniczy około 200 dzieci, biorąc udział w turniejach i zawodach na terenie województwa śląskiego. Wśród 9 drużyn prowadzonych w APN 5 występuje  w rozgrywkach organizowanych przez Podokręg Zabrze. W 2014 roku drużyna rocznika 2002 awansowała do Śląskiej Ligi Trampkarzy. Poza treningami, APN stara się zagospodarować czas dzieciom z Knurowa i okolic atrakcyjnymi wyjazdami na turnieje i wycieczki, organizuje obozy sportowe, aktywnie współpracuje z knurowskim MOSiR-em oraz Concordią Knurów (np. ubiegłoroczny mecz pn. ,,Łączy Nas Piłka", w którym zagrały drużyny złożone z trenerów i przyjaciół obu klubów).

 

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy entuzjazmu oraz zapału w dalszym działaniu na rzecz społeczności Knurowa.

 

Ideą konkursu jest uhonorowanie najlepszych inicjatyw realizowanych przez organizacje pozarządowe, jak i wyróżnienie najbardziej zaangażowanych w pracę trzeciego sektora społeczników oraz liderów pozarządowych. SPOŁECZNY CHARAKTER organizacji pozarządowych sprawia, że są one postrzegane jako cenny partner samorządu terytorialnego, a wyróżnienie najaktywniejszych pozwala na umocnienie lokalnych działań i stworzenie warunków do powstania nowych wartościowych inicjatyw.

                       

Laureaci z Z-cą Prezydenta Knurowa Piotrem Surówką (drugi od prawej), który wręczył wyróżnienia w imieniu Prezydenta Miasta Adama Ramsa

fot. Redakcja ,,Przegląd Lokalny"

 

 

 

 

udostępnij
do góry