• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/VII Knurowskie Dni Integracji "Bądźmy razem"

VII Knurowskie Dni Integracji "Bądźmy razem"

13 Maja 2015

Już dzisiaj rozpocznie się siódma edycja Knurowskich Dni Integracji z osobami niepełnosprawnymi. Podczas uroczystego otwarcia imprezy w kinie Scena KULTURA, które zaplanowano na godzinę 17:00, Zastępca Prezydenta Miasta Knurów Piotr Surówka w imieniu Prezydenta Miasta przekaże organizatorom i uczestnikom symboliczne klucze do bram miasta.

Zwyczajowo patronat honorowy nad Knurowskimi Dniami Integracji objął Prezydent Miasta Knurów Adam Rams.

VII Knurowskie Dni Integracji zaplanowane zostały w dniach od 13 do 17 maja br. i potrwają od środy do niedzieli. W ich ramach odbędzie się cykl imprez kulturalnych i zawodów sportowych z udziałem osób niepełnosprawnych (zarówno ruchowo, jak i intelektualnie), gdzie głównym celem jest pokazanie, że osoba niepełnosprawna nie oznacza ,,mniej wartościowej".

Imprezy organizowane są przez środowiska osób niepełnosprawnych i z ich udziałem (m.in. podopieczni Domu Pomocy Społecznej, Caritas, grupy terapii zajęciowej, uczniowie klas integracyjnych).

Na imprezie pojawią się zaproszeni goście honorowi. Osobistościami tegorocznych KDI są: Piotr Pogon i Łukasz Żelechowski - zdobywcy Kilimandżaro, Elbrusa i Aconcaguy. Łukasz Żelechowski znany jest także z uzdolnień muzycznych- gra na bandurze, wystąpił w telewizyjnym  programie ,,Mam talent". Piotr Pogon zasłynął z kolei z tego, że jako pierwszy człowiek bez płuca –  ukończył zawody triathlonowe na dystansie Ironman Triathlon w Kalmarze. W 2014 r. powtórzył ten wyczyn w zawodach Ironman Triathlon Zurych. 

Imprezy wzbogacą wystawa fotograficzna, wystawa prac artystycznych oraz festyn dla mieszkanców, mecz rugby na wózkach pomiędzy drużynami Dragons Katowice oraz Jeźdżcy Mikołów. W niedzielę planowana jest msza św. w intencji uczestników i organizatorów.

 

 

 

do góry