• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Maseczki wędrują do mieszkańców Knurowa

Maseczki wędrują do mieszkańców Knurowa

4 Maja 2021

Knurowski magistrat od ubiegłego tygodnia rozpoczął wydawanie maseczek instytucjom publicznym i organizacjom pozarządowym w ramach akcji ,,Maseczka dla każdego", nadzorowanej przez Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Zaraz po weekendzi majowym Urząd Miasta wydał kolejną partię maseczek, które trafiły m.in. do OSP w Szczygłowicach, MOSiR-u w Knurowie, Stowarzyszenia Diabetyków w Knurowie, czy też PCK w Knurowie.

 

Maseczki zostały zakupione przez Urząd Wojewódzki w Katowicach w ramach ogólnopolskiej akcji „Maseczka dla każdego”, które trafiły do knurowskiego magistratu za pośrednictwem Starostwa w Gliwicach.

Cała pula maseczek trafa między innymi do lokalnych organizacji pozarządowych z różnych dziedzin życia społecznego, szkół oraz instytucji publicznych i jednostek organizacyjnych Gminy jak Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, czy też Straż Miejska.

Przekazywane maseczki wydawane są nieodpłatnie, w ilościach odpowiadąjących bieżącym potrzebom lokalnej społeczności, w celu zabezpieczenia zdrowia i życia w czasie pandemii Covid-19.

[materiał zaktualizowano 05.05.2021r.]

przekazanie maseczek dla MOSIR Knurów

przekazanie maseczek dla OSP Szczygłowice

Podobne wiadomości:

do góry